El ve Ayak BakımıGüzellik

Oje Sürmeyi Kolaylaştıracak İpuçları

Evet, oje gerçekten de bazıları için bir tutku…

Ancak oje, kullanılması en zor ürünlerden biri desek pek de yanılmış olmayız herhalde. Bunun için de bazı önerilerimiz var. Haydi gelin içeriğimizin devamında bu ipuçlarını birlikte inceleyelim.

oje

Öncelikle oje sürmeye başlamadan önce bütün işlerinizi hallettiğinizden emin olmalısınız.

Her ne kadar bu işin ustası olsanız dahi, zaman zaman ojenin kuruyacağı süreyi kestiremediğiniz ve bozulunca da gerçekten neredeyse ağlayacağınız zamanlar olur. Bu gibi durumları yaşamamak için yemeğinizi yedikten, ev işi yaptıktan, giyinip süslendikten yani kısacası bütün işlerinizi hallettikten sonra uygulama aşamasına geçin.

Ten renginize uygun renkte ojeler seçmeye dikkat etmelisiniz.

Makyajınızda nasıl fondöteninizi, kapatıcınızı ya da rujunuzu ten renginize uygun seçiyorsanız bu ürünü seçiminizde de ten renginize uygun olan renkleri seçmeye özen gösterin.

Sakin olun ve acele etmeyin.

Oje uygulaması yapmak da makyaj yapmak gibi zaman ve özen isteyen bir işlemdir. Yeni sürülen bir katman da bozulmaya en müsait olanıdır. Bu sebeple dikkat edilmesi gereken şeylerin en başında sakin ve sabırlı olmak geliyor.

oje

Sürmeye başlamadan önce tırnaklarınızı iyice temizlemeye dikkat etmelisiniz.

Eski ojelerinizi temizlerken tırnaklarınızda kalıntı bırakmamaya özen gösterin.

Oje seçerken içerisinde hangi bileşenlerin olduğunu incelemelisiniz.

Sağlığınız için etiketini okumadan herhangi bir ürün satın almamanız gerektiği gibi bu durum ojeler için de geçerli. Özellikle formaldehit, dibütil oftalat ve tolüen içermeyen ürünleri tercih edin. Bu sebeple daha kaliteli ve bilindik markalardan şaşmayın deriz. İçerikleri okumayı unutmamanız gerekli.

Tırnak etleri, tırnaklarınızın uzamasını ve sağlıklı bir şekilde kalmasına yardımcı olur. Bu sebeple tırnağınızı çevreleyen bu deriyi kesmemelisiniz.

Tırnak etlerini kesmek o bölgeyi bakteri ve kirlere karşı savunmasız hale getirir. Bu da enfeksiyon kapma riskinizi arttırır. Bu sebeple tırnak etlerinizi kesmek yerine uygun manikür aletleri ile geriye itebilirsiniz. Şeytan tırnaklarından kurtulmak için kesmekten başka çareniz yok maalesef ki…

oje

Yanlış törpü uygulaması yapmak da tırnaklara zarar verir. Bu sebeple tırnaklarınızı sağa ve sola doğru törpülemelisiniz.

Kesinlikle arkaya ve öne doğru törpü uygulaması yapmamalısınız. Çünkü yanlış törpülemek tırnaklarınıza zarar verir, onların soyulmasına ve kırılmasına yol açar. Aynı zamanda törpünüzü hep tek bir yöne doğru kullanın ki tırnak uçlarınıza pütürler kalmasın. Bir de törpünüzün de tırnağınıza zarar vermeyecek yapıda olması çok önemli. Doğru olanı siz bilirsiniz.

Ojenin kalitesi de çok önemli. Bu sebeple süreceğiniz ürünün bayat olmamasına dikkat etmelisiniz.

Bu işin ne kadar ustası olursanız olun, bayat bir ürün ile siz bile başa çıkamazsınız. Kurumaya yüz tutmuş ve koyu bir kıvam almış ürünler tırnaklarınıza eşit bir şekilde yayılmaz ve tırnaklarınızda katman farkı olmasına yol açar. Bu da güzel bir görüntü elde etmenize sebep olmaz elbette.

Bozulmamaları için onları serin ve karanlık yerlerde muhafaza etmeye özen göstermelisiniz.

Güneş ışığı ve ısı ürünün rengini ve kıvamını değiştirir. Elbette bunu hepimiz biliyoruzdur. Bu sebeple ojelerinizi daha uzun süre ilk gün oldukları halleri ile kullanabilmek için onları buzdolabında saklayabilirsiniz.

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu