GüzellikManşetSaç Bakımı

En Çok Tercih Edilen 3 Saç Vitamini

Saç dökülmesi, günümüzde pek çok insanın karşı karşıya kaldığı problemlerden biridir. Bu sebeple saç sağlığı için vitaminleri kullanmak takviye açısından yararlı olabilir. Saç vitaminleri, saçlarınızın genel parlaklığını ve yumuşaklığını arttırır. Bunun yanında da saçların daha sağlıklı bir görünümde olmasını sağlar.

Keratin, kolajen ve bakır daha sağlıklı saçlara kavuşmak için kullanılabilecek takviye vitamin örnekleri arasında yer alır. Keratin saçlarınızın uzamasına yardımcı olmak için saçınızda bulunan bağ dokusunu güçlendirir. Kırık saç uçlarını onarır. Bakır ise saçlarınızın rengini ve pigmentasyonunu korumaya faydalı olur. Kolajen, saçınızın ihtiyaç duyduğu yapı bloklarını sağladığı için saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlar.

Vitaminler Saçın Büyümesine ve Güçlenmesine Yardımcı Olabilir Mi?

vitamin

Saç hücreleri; vücudumuzda hızlı bölünen ve büyüyen hücre gruplarının başında yer alır. Saçların güçlenebilmesi ve en iyi büyüme potansiyeline ulaşabilmesi için düzenli ve yeterli enerji ve besine ihtiyaç duyar. Fakat saç vücudumuz için “hayati fonksiyonları” destekleyen bir yapı olmadığı için, herhangi bir beslenme yetersizliği durumunda ya da kaynakların kısıtlandığı durumlarda vücudumuz, önceliği hayati organlara vererek saça besin gönderimini sınırlar. Bu noktada da saç dökülmesinde vitaminlerin önemi ortaya çıkar.

vitamin

Bazen de vücutta bulunan mineral değerleri hayati organlarımız için yeterli sayılacak “referans aralıkları” içerisinde bulunsa bile, saç gelişimi için bazı değerlerin ortalamanın üzerinde olması gerekebilir. Saç dökülmesi problemi ile 3 aydan fazla bir süredir karşı karşıya iseniz ve bu durum artarak devam ediyorsa, saç hacim olarak azalıyorsa, uzama hızı yavaşladıysa, daha zayıf ve kırılgan hale geldiyse öncelikli olarak bir kan testi yaptırmakta fayda var. Bu kan testi sayesinde vücutta mineral eksikliği olup olmadığı ortaya çıkacaktır.

En Çok Tercih Edilen Saç Vitaminleri Nelerdir?

vitamin

Şimdi de saç vitaminleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden bahsedelim.

  • Kerastase Specifique Potentialiste Saç Derisini Koruyucu Prebiyotik ve C Vitamini İçerikli Serum’un içeriğinde bulunan Mikrobiyomlar, C vitamini ve Bifidus Prebiyotiklerinin fraksiyonları saç derinizin 3 problemi ile savaşır. Bu serum saç derisini korur ve dengeler, hassasiyeti ortadan kaldırır, saç derisinin daha canlı ve sağlıklı olmasını sağlar.

Bu link üzerinden ürüne ulaşabilirsiniz.

https://kuaforumden.com/urun/kerastase-specifique-potentialiste-serum/

  • Schwarzkopf Bc Scalp Genesis Dökülmeye Karşı Saç Serumu’nun içeriğinde bulunan Carnitin Tartat; saçın canlılığını desteklemek için hücre üretimini ve bölünmesini hızlandırır, baş derisi için enerji kaynağı oluşturur. Taurin; saçın sağlıklı büyümesini sağlar ve baş derisini uyarıcı enerji veren bileşenler içerir. Ekinezya; aktif bileşenlere destek olarak saç kalitesini arttırır, saçı ve baş derisini nemlendirir, nem seviyesini dengeler ve baş derisini ferahlatır.

Bu link üzerinden ürüne ulaşabilirsiniz.

https://kuaforumden.com/urun/scalp-genesis-dokulmeye-karsi-sac-serumu/

Davines Love Curl Dalgalı Saç Serumu dalgalı ve kıvırcık saçlar için esneklik verir ve yumuşatıcı durulanmayan kremdir. İçeriğinde bulunan B ve E vitamini, doymamış yağlar, magnezyum, demir, potasyum, bakır ve fosfor elastikleştirici ve hacim kazandırıcı niteliktedir.

Bu link üzerinden ürüne ulaşabilirsiniz.

https://kuaforumden.com/urun/davines-dalgali-sac-serumu/

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu