GüzellikSaç Bakımı

Maşa Yapmak mı? Güzelliğin Peşinde’n Maşa Yapma Tüyoları Geliyor! Hazır mısınız?

Saç şekillendirmek bizlere çoğu zaman çok zor gelir değil mi kızlar? Öyle ki bazen istediğimiz gibi durmaz. Saç gün içinde enerjimizi en çok etkileyen yerdir aslında. Kötü bir saçla geçirilen gün genelde kötü gündür. Peki size artık saçlarınızı çok kolay şekillendirebileceğinizi söylesem…

Maşa kullanırken bazen hayal ettiğimiz o şekli vermekte güçlük çekeriz. Hatta çoğu zaman elimizi ve yüzümüzü de yaktığımız olur. Maşa kullanımı sanıldığı kadar kolay değildir. Doğal görünen havalı bukleler yaratmak isterken yanlışlıkla ‘’düğün saçı’’ yapar çıkarız işin içinden. Sizlerde maşayla harikalar yaratmak ister misiniz? İşte size maşayla saç yapmanın tüyolarını söylüyoruz. Bu taktikler işinize çok yarayacak!

Saç Maşası Nasıl Kullanılmalı?

833A8642

Ventoso Titanyum Kaplı Saç Maşası 32mm

Maşa yaparken ayrıntı gibi gördüğümüz bazı noktalar vardır. Bu noktaları başarılı bir şekilde uygulamaya geçersek hem doğal görünen hem de havalı saçlara ulaşabiliriz. Sizlerde maşa yapmayı ve maşayla saçlarınıza dilediğiniz şekli vermeyi istiyorsanız doğru adrestesiniz. İşte saça maşa uygulamanın tüyoları…

1-Saçlarınızı Eşit Tutamlara Ayırın!

İyi bir maşa sonucunun başlangıcı kesinlikle saçları eşit bir şekilde ayırabilmekten geçer. Hem eşit bukleler hem de boyutun eşitliği açısından saçları ayırmak maşa için oldukça önemli bir detaydır.

2-İstediğiniz Buklenin Şeklini Belirleyin!

Sahip olmak istediğiniz buke maşanızın kalınlığı ile ilgili olarak değişir. Kalın ya da ince hangi maşayı kullanıyorsanız önce karar vermeniz gereken şey saçlarınızın nasıl bir dalgaya sahip olması gerektiğidir. Su dalgası istiyorsanız ince ya da orta kalınlıkta bir maşayı tercih edebilirsiniz. Saçlarınız katlı bir kesime sahipse yine kalın maşayla 4-5 adet dalga vererek hem hacimli hem de doğal görünen saçlar elde etmeniz mümkündür.

3-Saç Tutamlarınızı Kıvıracağınız Yön Çok Önemli!

Saçlarınıza hem doğal hem de hacimli bir görünüm vermek istiyorsanız dışa doğru kıvırmanız oldukça önemlidir. Yüzünüzün hemen yanındaki saç tutamlarını ise dışa doğru kıvırmanız çok daha önemlidir. Yüzünüzün açılmasını ve daha temiz bir görünüm yaratmasını sağlar.

4-Sabitleme İşlemini Yapmayı Unutmayın!

Saçlarınızın gün içinde bozulmaması ve buklelerinizin daha sağlam bir şekil alması için saç sabitleyici ile buklelerinizi desteklemeniz gerekir. Saçlarınızı güvendiğiniz bir sabitleyici ile sabitlemeden önce de taramanızı öneririz. Bukleleri taramak doğal görünüm de oldukça önemli.

Açelya fotoğrafı

Açelya

Editör

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu