Saç BakımıGüzellik

Saçlarınızı Hızlıca Uzatabileceğiniz 6 Yöntem 

Saçları uzatma yöntemleri konusunda detaylı bilgiler öğrenmeye hazır mısın? Şimdi saç köklerini derinden besleyebilecek bazı önerilerde bulunacağım. Bu önerileri kendine göre bazı değişikliklerle sürdürebilir ve sonucu değerlendirebilirsin. Aslında saçlarındaki değişimi, saçlarına nelerin nasıl iyi geldiğini kendin de biliyor olsan da saçlarınızı hızlıca uzatabileceğin 6 yönteme de bir göz atsan iyi olur sanki.

Doğal Saç Uzatma Yöntemleri

Saçlarını seviyorsan doğal uzatma yollarını düzenli olarak uygulamaya dikkat etmelisin. Yeni ve uzun saçlarına hızlı kavuşmak senin elinde. Bakım konusunda her şeyin başında önemli bir anahtar var; Düzeni bozmamak.  

  • Stresten Uzak Yaşam

Stres, sinirlerde zayıflamaya etki ettiğinden dolayı saçlar da bundan nasibini kolayca alabilir.  O güzel saçlarını besleyen kök hücreler de stres nedenli olarak saçını beslemekten uzaklaşabilmektedir. Stresin saç konusunda pek alakası olmadığını düşünüyorsan, yanılıyorsun. Çevrende saçlarını bir günde üzüntüden beyazlatan veya sayısını azaltanları mutlaka duymuşsundur. Bunun en önemli etkeni stres…

  • Devamlı Toplamayı Bırakın

Saç kökleri, gerilmeye maruz kaldığında saçın uzama evresini önemli miktarda azaltmaktadır. Saçlarını ısrarla toplamayı tercih edecek olursan da gerilmemesine özen göstermelisin. Saç köklerinin fiziksel olarak gerilmemiş olması veya salınmış haliyle daha kısa sürede uzayacağını unutmayın. Doğal saç uzatma yöntemleri arasındaki bu yöntem de son derece basit ve etkili bir yöntem olacaktır. Saç köklerine yabancı cisimlerle müdahale etmemeni öneriyorum. Neden mi dersin, hemen açıklıyorum: Kökleri etkileyen her temas ve uygulama saçın yapısını zayıflatacaktır. Masum saçlarınızın hiçbir suçu yok, onları üzme.

  • Çok Sık Şampuanlamayın

Şimdi sana önereceğim tavsiye en hızlı saç uzatma yollarından biri olabilir. Hem de tasarruf ettiren bir yöntem. 😀 Saçlarını şampuanlama sıklığını azalttığın takdirde saçların daha hızlı büyümesine katkıda bulunursun. Çünkü saç kendi yağından beslenerek uzama eğilimi gösterir. Kullanmış olduğumuz şampuanlar, saç derisindeki yağı da temizlediğinden dolayı daha az beslenecektir. Duş mu almayalım yani? Der gibisin. Deme yahu ondan bahsetmiyorum. 1 gün şampuan ile 1 gün şampuan olmadan duş alarak bu işlemi gerçekleştirebilirsin.

  • Boya Sonrası Bakıma Önem Verin

Saç boyasını kullandığınızda saç kökleriniz yeni bir formda varlığını sürdürüyor. Dolayısıyla kimyasal maddenin etkilerini onarıcı birtakım işlemler yapmalısın. Saçlarını zeytinyağı, papatya özü, badem soğuk sıkım yağ gibi ürünlerle desteklemen gerekiyor. Saç, boyanın yaratmış olduğu kimyasal etkiden kolayca toparlanacak ve kendi doğal dengesine dönecektir. Bu arada sadece saçı boyalı olan kişiler değil, herkes bu yağları kullanarak saçları hızlıca uzatma yöntemine başvurabilir.

  • Zarar Vermeden Düzenli Olarak Tarayın

 Saç köklerinizi besleyerek hızlı uzamasını sağlamanın başka bir yolu düzenli taramaktan geçiyor. Her gün en az bir kere saçını kökten uca taramalı ve diplerdeki yağları dağıtmalısın. Saç köklerindeki yağları tellerin tümüne yayarak daha etkili bir uzama sürecini elde edersin. Buna ek olarak doğal soğuk sıkım yağlarla birlikte tarayarak besleme konusunda saçlarına destek olabilirsin. Ancak bu işlem sonrası şampuan şart olacak 🙂

  • Her Gün Masaj Yapın

Saçlarınıza her gün birkaç dakika boyunca parmak ucunla masaj yapmanın saçları hızlıca uzatmaya etkisi olduğunu biliyor muydun? Masaj yaptığınız sinir hücrelerinde kan dolaşımı artacak, böylece besleyici proteinlerin daha kolay saçlarınıza ulaşmasını sağlayabilirsin.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu