GüzellikCilt Bakımı

Birdenbire Ortaya Çıkan Sivilcelere Bir Anda Veda Etmeye Hazır Olun! Doğal Yollarla Sivilcelere Açtığımız Savaşın Kazananı Yine Biz Olacağız!

Ah o sivilceler yok mu o sivilceler! Günümüzde pek çok insanın problemi haline gelen sivilcelere Güzelliğin Peşinde olarak öyle çözümler bulduk ki. Bizimle daha önce tanışıyor olmak isteyeceksiniz. Biraz sonra sivilceler için vereceğimiz doğal tarifler sayesinde artık hayalinizdeki o cilde sahip olabileceksiniz. Sivilce ve sivilcenin neden olduğu izler artık geçmişteki bir iz olarak sadece hafızanızda kalacak. Peki sivilceler hızlı bir şekilde nasıl geçer? Sivilce geçirmek için doğal yöntemler nedir? Gelin Güzelliğin Peşinden gidelim.

Sivilceleri geçirecek doğal yöntemleri görmek için sabırsızlandığınızı biliyoruz ama önce bahsetmek istediğimiz başka bir konu var. Bir problemi çözmeden önce ona nelerin neden olduğunu bilmek tedaviye giden yolda en mantıklı karardır. Peki sivilceye ne neden olur?

iltihapli sivilce problemi neden olur h1528206365 a35c57

Neden Sivilce Çıkar?

Sivilce neden çıkar diye uzun uzun anlatıp sizleri sıkmak istemeyiz. Sivilce çıkmasına neden olan bazı şeyler şu şekildedir;

1-Yanlış ve sık kozmetik ürünü kullanımı

2-Hormonal faktörler

3-Aşırı yağlı bir cilt tipi

4-Sağlıksız beslenme

5-Kullanılan bazı ilaçların yan etkisi

6-Stres

7-Bazı hastalıkların belirtisi

Sivilce çıkmasına neden olarak yukarıda listelediğimiz maddelerden genellikle beslenme ve stres en yaygın olanları olarak bilinir. Sizlerde sivilcelerinize neden olan sorunu bularak birazdan söyleyeceğimiz doğal yöntemleri uygulayabilirsiniz. Şimdi geçelim hayat kurtaran kısma. İşte sivilceler için doğal yöntemler…

Yoğurt Peelingi

yogurdun cilde faydalari nelerdir yogurt maskesi yapimi 1549702065 78

 Buzdolabının olmazsa olmazı yoğurt hemen hemen her akşam yemeğinde sık tükettiğimiz bir besin. Bu defa yoğurdu direkt mideye indirmeyeceğiz. Her gece uyumadan önce yüzünüze uygulayacağınız 1 kaşık yoğurt cildinizin canlanmasına oldukça yararlı olacak. 10 dakikalık bir beklemenin ardından ılık suyla durulayın ve etkisini izleyin.

Hindistan Cevizi Yağı

hindistan cevizi yaginin cilde ve yuze faydalari nelerdir nasil kullanilir 1594114722 4427

Hindistan cevizi yağı tam bir nemlendirici görevi görür. Sağlıklı bir cildin en büyük ihtiyacı da nemdir. Hindistan cevizi yağını hem yüzünüze her akşam uygulayabilir ya da makyaj temizlemek için kullanabilirsiniz. Sürekli kullanımda etkisini göreceksiniz.

Limon Etkisi

60d0341f66a97cbe70413b85

Limonun sivilceleri kurutucu etkisine inanamayacaksınız. Kullandığınız tüm ürünleri unutun. Özellikle de iltihaplı sivilceler üzerine uygulanan limon ertesi sabah gözle görebileceğiniz bir kuruluk yaratacaktır.

Karbonat Peeling

sivilceleri yok eden karbonat maskesi nasil yapilir karbonat sivilceleri kurutur mu 1601903222 6562

Tanecikli yapısı sayesinde hem yüzde peeling etkisi yaratan hem de sivilcenin kurumasını sağlayan karbonatı yüzünüz için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda karbonatı limonla karıştırarak bomba gibi bir etki de yaratabilirsiniz. Hücre yenileme etkisi olan karbonatın işlevine sizler de hayret edeceksiniz.

Kahveyi İçin Telvesini Dökmeyin

kahve telvesinin faydalari

Türk kahvesi her şeyiyle bizim baş tacımız. İçimi güzel olan Türk kahvesinin kırk yıl hatırı olduğunu da hatırlatmak isteriz. Gün içinde yaptığınız Türk kahvesini keyifle yudumladıktan sonra telvesini sakın yıkamayın. Hemen yüzünüze peeling şeklinde yumuşak masajlarla uygulayın. On dakika beklemenin ardından ılık su ile durulayın. Durulamanın ardından cildinizdeki yumuşaklığı sizlerde hissedeceksiniz.

Sivilceler için doğal yöntemler günümüzde oldukça tercih edilse de aşırı sivilce sorunu ile karşı karşıya kalmanız durumunda ilk başvurmanız gereken yerin profesyonel bir hekim olduğunu unutmayın. Yüzümüzde çıkan sivilceler farklı hastalıkların da belirtisi olabildiği için öncelik profesyonel bir yardım olmalı sevgili okurlarımız.

Açelya fotoğrafı

Açelya

Editör

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu