ŞehirdeSeyahat

İstanbul’un İncisi Kadar Beyoğlu’na Kadar Gitmişken Her Yeri Gezip Görelim mi? Kim Kaybetmiş Biz Bulalım Diye Umutsuzluğa Düşmeyin! Size Gezebileceğiniz En Güzel Yerleri Söylüyoruz…

Tatil zamanını İstanbul’a ayırıp verimli zaman geçirmek isteyenler için harika bir liste hazırladık. İstanbul’un incisi diyebileceğimiz, gezilip görülebilecek en güzel yerlerden biri olan Beyoğlu’nda bildiğimiz gibi pek çok mekan vardır. Fakat orada geçen zaman normal hayatımızda geçen zaman dilimine maalesef denk değildir. Gezebileceğimiz o kadar çok yer var ki; zamanın nasıl geçtiğini anlamayız. Bu sebeple görülmeye değer yerleri tanımamızda fayda vardır. Bizler de size bu yazımızda İstanbul Beyoğlu’nda mutlaka gidip görülmesi gereken yerlerden bahsettik. Peki Beyoğlu’nda nerelere gidilir? Hadi kısa bir tura çıkalım.

Beyoğlu’nda Gidilecek Mekanlar

Beyoğlu kültüler anlamda oldukça zengindir. Bu sebeple hem zevkli mekanları ile gözlere hitap ederken, aynı zamanda kültürel değer taşıyan tarihi yerleri de barındırmaktadır. Kısaca herkese göre bir şeyler vardır. Bu sebeple bizler de size herkesin sevebileceği yerleri anlatmak istedik. İşte Beyoğlu’nda mutlaka gitmeniz gereken 4 mekan!

Çiçek Pasajı

Cicek Pasaji Resimleri 10

Çiçek Pasajı’nın tarihi oldukça eski bir zamana dayanmaktadır. Mekanın tarihini bilmek de içine girince daha fazla etkilenmemizi sağlamaktadır. 1870 yılında Büyük Beyoğlu yangınında yıkılmış olan Naum Tiyatrosu’nun yerine bu pasaj yapılmıştır. Pek çok zamanda değişikliğe uğrayan pasajın son haline ulaşabilmesi oldukça zaman almıştır. Son olarak ‘Çiçek Pasajı Güzelleştirme ve Yaşatma Derneği’ tarafından bakım sayesinde 2005 yılından itibaren hizmete sunulmuştur. Sizler de Beyoğlu’na kadar gitmişken tarihi yerleri görmek isterseniz mutlaka uğramalısınız.

Çukurcuma Antikacıları

cukurcuma5

Antikalar her dönemde oldukça ilgi çekici olmuştur. Bu sebeple bu bölgede bulunan antikalar da insanlara sergilenmesi, meraklıları tarafından adeta paha biçilmezdir. Değerini zamanın belirlediği bu antikaları satın almak isteyenler için de bu mekan oldukça tercih edilmektedir. Pek çok farklı bölgede ayrı ayrı rastlayabileceğiniz antikaların nerdeyse tamamını Çukurcuma Antikacılarında bulmanız mümkündür.

Mısır Apartmanı

0x0 1524000662204

Bu apartmanın da yapılış tarihi oldukça eskidir. 1910 yılında yıkılmış olan Trocadero Tiyatro’sunu yerine, kışlık konak olarak kullanılmak amacıyla yapılmıştır. Apartmanın mimarisi o dönemden bu zamana kadar estetikliğini koruyarak getirilmiştir. Günümüzde de pek çok insan tarafından tercih edilmektedir. Mısır Apartmanın içi oldukça kapsamlıdır. Özellikle sanat adına galeriler düzenlenen apartmanın bazı katları da restoran olarak kullanılmaktadır. Pek çok amaçla kullanıma sunulan bu apartmanın ziyaretçisi de oldukça fazladır. Sanata ilgisi olan herkesin mutlaka görmesi gereken mekanlardan biridir. Restoran amaçlı olarak da kullanılması güzel zaman geçirmenizi sağlamaktadır.

St. Antuan Katolik Kilisesi

Sent Antuan Kilisesi 04

Mimari yapılara ilgi duyanlar için; sunabileceğimiz en güzel mekanlardan biri de şüphesiz Antuan Katolik Kilisesi’dir. Bu kilisenin en büyük özelliklerinden biri İstanbul’un en büyük ve en geniş kilisesi olmasıdır. Kilisenin büyüleyici görüntüsü içine girmek istemeniz için oldukça yeterli bir sebep olmaktadır. Tarihi değeri oldukça yüksek olan bu kilisenin yapılış tarihi 1700’lü yıllara dayanmaktadır. Görünüşü ve içine girdiğinizde sizde bıraktığı inanılmaz etki, pişman olmayacağınız bir yolculuğa çıkmanızı sağlayacaktır.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu