Psikoloji

Stresten Kurtulun! 10 Günde Beyninizi Sıfırlama Tekniği!

Hayatın getirdiği zorluklar karşısında yıpranıyor ve kendinizi iyi hissetmiyor musunuz? Farkında olmasanız da yoğun bir stresin esiri haline gelmiş olabilirsiniz! Öyleyse kendinizi yenilemek ve sıfırlamak için kalkın bir şeyler yapın! Çünkü siz her şeyin en iyisini hakediyorsunuz! İçinizdeki huzuru keşfedeceğiniz, günlük hayatın temposu altında ezilmekten kurtulacağınız 10 günde beyninizi sıfırlama tekniği eminiz ki çok işinize yarayacak! İşte detaylar…

Ne Duruyorsunuz? Kalkın ve Hazırlanın!

Kendinizi stresten arındırmak için küçük bir tatile ihtiyacınız var! O halde ne duruyorsunuz? Kalkın ve bir an evvel hazırlanmaya başlayın! Aşırıya kaçmadan ve çok enerji sarf etmeden ihtiyacınız olabilecek temel eşyalarınızı yanınıza alın ve yola koyulun! Öyle ki geri döndüğünüzde siz yoksunuz diye iş yeri batmayacak ya da evinizi sel basmayacak! Olumsuz düşüncelerinizi ardında bırakın ve kafa tatiline çıkın!

Size Özel Bir Yer Tercih Edin!

Eşyalarınızı hazırladınız ancak nereye gideceğinize hala karar veremediniz mi? Bir düşünün öyleyse! Denize kıyısı olan bir yer mi sizi mutlu eder yoksa enfes doğa manzarası mı? Her nereyi tercih edecek olursanız olun günlük rutinin dışına çıkabileceğiniz ve sizi düşüncelerinizden arındıracak bir yer seçin! Yani size özel bir yer. Unutmayınız ki her zaman gittiğiniz yerler sizi rutin hayatınızdan uzaklaştırmayacak! Beyninizi sıfırlamak istiyorsanız işinizden ve evinizden uzak özel bir yer tercih etmelisiniz.

İşinizi ve Sorumluluklarınızı Düşünmeyi Bırakın!

İşinizden ve sorumluluklarınızdan vazgeçin demiyoruz! Sadece bir süreliğine düşünmeyi bırakın. Tabii ki bu durum size bir süre garip hissettirecektir. Ancak gittiğiniz yer her neresi ile amacınızın yenilenmek olduğunu unutmayınız. Bu nedenle bir süre boyunca sürekli gelen maillerinizi ve telefon bildirimlerinizi kontrol etmeyi bırakın! Hatta mümkünse elektronik aletlerinizi yanınızda götürmeyin. Eminiz ki bu size çok iyi gelecek.

Yalnızlık Size Çok İyi Gelecek!

Günlük hayatın sıkıntılarından, gürültüsünden, derdinden, tasasından sıyrılın! Biraz yalnız kalmak sizin de hakkınız! Peki yalnızlık sadece tek başına kalmak mıdır? Tabii ki hayır! Sadece kendinizi dinlerken, kendinizi tanımaya ve anlamaya çalışırken dikkatinizi dağıtacak her şeyden uzak durun. Böylece rahatlıkla beyninizdeki tüm gereksiz düşünceleri boşaltabileceksiniz.

Doğa ile Başbaşa Kalın!

Doğa ile başbaşa kalmanızın hem zihin hem de bedensel sağlığınız açısından çok faydaları var. Bu nedenle yemyeşil bir alana gidin ve stresinizden kurtulmak için en önemli hamleyi yapın. Öyle ki doğada odağınızı artıracak, sizi üzen ya da bunaltan her ne varsa tüm olumsuzluklardan kolayca kurtulabileceksiniz.

Fiziksel Meditasyon!

Vücut ve zihin birbirinde dost olduklarında emin olun ki kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Bunu sağlamanın en iyi yolu ise fiziksel meditasyon uygulaması yapmak. Mesela seviyorsanız dans edebilirsiniz ya da yoga yapmaya başlayabilirsiniz. Vücudunuza en iyi gelecek aktiviteyi bulun ve bir an önce yapmaya başlayın!

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu