Psikoloji

Mutlu Evliliğin Sırrı Nedir? Mutlu Bir Evlilik İçin Yatmadan Önce Yapmanız Gereken 6 Şey!

Bekarlık her zaman sultanlık değildir. Çünkü insanlar çoğu zaman yalnız kalmayı tercih etmezler ve herkesin bir aileye ihtiyacı vardır. Peki mutlu evlilik nedir? Mutlu evliliğin sırları nelerdir? Mutlu evlilik, aile üyelerinin ve özellikle de eşlerin kendisini mutlu, huzurlu ve güvende hissetmeleridir. Tüm bu etmenler sağlandığında mutlu evliliğin sırrını çözmek sayılırsınız. Bilmeyenlere mutlu evlilik için yatmadan önce mutlaka yapılması gereken 6 şeyi derledik. İşte detaylar…

Teşekkür Etmek

Çiftlerin mutlu evlilik dinamiği oluşturabilmek adına uyumadan önce sevgi gösterişinde bulunması önerilir. Mesela sevdiğiniz adama ya da kadına teşekkür edebilirsiniz. Peki ne için teşekkür edeceksiniz? Aklınıza çok büyük şeyler getirmenize gerek yok. Sevdiğiniz kişiye yanınızda ve hayatınızda olduğu için teşekkür edebilirsiniz. Unutmayın ki sevgi büyük jestler göstergesi değildir. Çünkü ama değerli şeyler her zaman daha mutlu eder.

Sarılarak Uyumak

Eşinizle yatma saatleriniz her zaman uyuşmuyor olabilir. Fakat mutlu evliliğin sırrına erişebilmek için sarılarak uyumayı bir gelenek haline getirmeniz gerekir. Aslına bakıldığında kural çok basit. Yatağa en son gelen mutlaka sevdiği kadına ya da erkeğe sarılıp, öpmeli. İyi geceler dileyerek huzurlu uykuya geçiş yapılmalıdır.

Not Bırakmak

Uyku saatleriniz birbirini tutmuyor olabilir. Fakat endişeye gerek yok. Eşlerden hangisi erken uyuyacaksa hangisinin iyi geceler demeye fırsatı yoksa not bırakmayı denemeli. Aynı durum sabah için de geçerli olacaktır. Önce kim erken kalkın bir yere gidecekse günaydın notu bırakır. Böylece çiftler uyandıklarında ya da yatacakları zamanlarda kendilerini daha mutlu hissederler.

Yastık Sohbetleri

Eğer eşinizle uyku saatiniz denk düşüyorsa uyumadan önce yastık sohbetleri yapabilirsiniz. Bunu yaparken birbirinize olan hislerinizden ya da gününüzün nasıl geçtiğinden söz edebilirsiniz. Böylece birbirinize karşı samimiyetiniz de artacak, birbirinizi çok daha fazla bağlanacaksınız.

Telefonları Sessize Almak

Eşinizle en iyi zaman geçirebileceğiniz ve başbaşa kalacağınız en mükemmel alan yatak odanızdır. Bu nedenle burada geçirdiğiniz zamanın değerini çok iyi bilmelisiniz. Bırakın telefonları bir kenara, kısın sesini! Bunun yerine sohbet etmeyi, birbirinize sarılmayı ve birbirinizle zaman geçirmeyi deneyin.

Aşk Hayatını Aktif Hale Getirmek

Ömür boyu eşinizin size bağlı kalmasını, sizi çok sevmesini istiyorsanız aşk hayatınızı aktif hale getirmeniz gerekiyor. Yani asla tutkuyu kaybetmemelisiniz. Çünkü çeşitli nedenlere bağlı olarak uzun süre sevişemeyen çiftlerin ilişkisi ne yazık ki zarar görüyor. Kesinlikle 1 haftadan daha uzun ara vermemeniz şarttır.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu