GüzellikMakyaj

Suya Dayanıklı Makyaj Malzemesi Kullanmanın Önemi

Makyaj dünyasında çeşitlilik günden güne artmakta. Bazen daha doğal ve sade bir makyaj tercih ederken bazen de daha kalıcı makyaj tercih etmemiz gereken durumlar olabiliyor. Böyle zamanlarda ise suya dayanıklı makyaj malzemeleri hayat kurtarıyor. Haydi gelin hep beraber suya dayanıklı makyaj malzemesi kullanmanın önemi hakkında konuşalım.

Suya Dayanıklı Rujlar

Bu rujların dişlerinize bulaşma riski resmen yok. Koyu bir renk ruj sürdüğünüzü düşünün. Kahkaha attıktan ya da yemek yedikten sonra dişlerinize ruj bulaşsa? Tam bir rezillik!

Suya Dayanıklı Maskara

Biz kadınlar maalesef ki biraz narin insanlarız. Şahsen ben Hababam Sınıfı izlerken bile ağlayabiliyorum bazen… Maskara akınca da tüm makyaj berbat oluyor. Haydi ağlamayı geçtim, diyelim ki yağmurlu bir gündeyiz. Ya makyajımız mahvolursa? İşte burada suya dayanıklı maskaranın önemini daha iyi anlıyoruz.

Makyaj Tazelemek

Ağır mı ağır bir sürü malzeme olan makyaj çantası taşımak yerine suya dayanıklı makyaj ürünlerini kullanmak çok daha mantıklı. Bu şekilde ufak çantalar tercih edebilir ve boşu boşuna makyajım aktı mı acaba derdine girmezsiniz. Benden size söylemesi!

Sıcak Havalarda Akan Makyaj

Yazın makyaj yapmak bazen gerçekten eziyet olabiliyor. Ama haydi bunu göze aldık dakikalarda uğraştık ve o harika makyajımızı yaptık. Ya sonrası? Sıcaktan akacak olduğunu bilmek… İşte suya dayanıklı makyaj ürünlerini kullanmak için geçerli bir sebep daha!

Gece Makyajı

Suya dayanıklı göz makyaj ürünleri sayesinde bakışlarınız makyajınızı yaptığınız andaki gibi olabilir. Suya dayanıklı ürünler iddialı bir makyajı uzun saatler boyunca kullanmanıza olanak verecektir.

Denize ya da Havuza Girmek

Makyajınız akmadan yüzme keyfi inanın bir başka oluyor. Makyaj yapmadan markete bile gitmekten hoşlanmayan biz kadınlar için makyajsız plaja inmek kabus gibi bir şey. Hafif bir makyaj yapıp hele bir de o makyajla denize ya da havuza girip acaba makyajım akar mı diye düşünmeden keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Partiler

Partilemek! Dans etmeye ihtiyacımız olan günlerde partilere katılmak çok keyifli oluyor. Ancak dans ederken gerçekten de çok fazla terleyebiliyoruz. Ve bu da “Terledim acaba makyajım aktı mı?” sorusunu akıllara getirebiliyor. Eğlenceye ara vermemek için suya dayanıklı makyaj ürünleri kullanmanın bir artısı daha!

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu