Cilt BakımıGüzellikManşet

The Body Shop “Yaşlanma Karşıtı” Söylemine Veda Ediyor

Kurulduğu günden bu yana bitkilerin gücünü doğa ile uyumlu hale getirmek adına çalışan The Body Shop, söylemlerinden yaşlanma karşıtı söylemini (Anti Aging) kaldırarak cesur bir hamle gerçekleştirdi.

Marka bu cesur hareketine ek olarak dünya çapında her 20 saniyede bir şişe satılan Drops of Youth Konsantre Serum’da dahil olmak üzere tüm serinin adını doğada kendini yenileme özelliği ile bilinen ve içeriğinde bulunan Edelweiss Çiçeği’nden ilham alarak Edelweiss olarak değiştirdi.

The Body Shop, 2021 yılında özgüvene ilham vermek adına öz sevgi kampanyası başlatarak Global Kendini Sevme Endeksi’ni uygulamaya aldı. Sonuçlar net bir şekilde; güzellik endüstrisinin havalı, filtrelenmiş mükemmel görüntüleri ve gerçekçi olmayan iddiaları kullanmasından kaynaklı dünya çapında insanların çoğunluğunun özgüvenleri üzerinde olumsuz bir etki bıraktığını ortaya koydu.

Endeks sonuçları ardından kendi uygulamalarını gözden geçiren The Body Shop, 140 milyar dolar değerinde olan küresel yaşlanma karşıtı pazarının oyuncusu olmaktan vazgeçme kararı aldı ve uzun yıllar boyunca güzellik endüstrisinin normlarının ve kodlarının değişim yaratıcısı olan Kurucusu Anita Roddick’in aktivist köklerine geri dönmek için harekete geçti.

İnsan hakları ve çevre sorunlarının yanı sıra özgüven konusunda da yorulmadan kampanyalar yürüten The Body Shop Kurucusu Anita Roddick yıllar öncede yaşlanma karşıtı konusunda kararlı bir duruş sergileyerek “Kırışık bir cilde sahip olmak istemediysen, yıllar önce gülümsemeyi bırakmalıydın.” demişti.

Yaşlanma karşıtı söylemini kaldırarak cesur bir hamle gerçekleştirdiklerini belirten The Body Shop’un Marka Başkan Yardımcısı Lionel Thorea, “Biz her zaman değişimlere imza atan, aktivist bir markayız. Doğru mesajı verdiğimizden emin olmak, bizim en büyük görevimiz. Ürünlerimizi kullanan herkesin kendini güçlü ve ışıltılı hissetme hakkı var. The Body Shop ailesi olarak bizler, yaşlanmanın bir zevk ve ayrıcalık olduğuna inanıyor, insanların bir zaman makinesindeymişçesine gençleşmeye çabalaması yerine, yaş almanın güzelliklerini kabul etmesine yardımcı olmayı amaçlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Dünya çapında her 20 saniyede bir şişe satılan “Edelweiss”

the body shop

The Body Shop’un en çok satan ürünlerinden biri olan Edelweiss serisinin içeriği aşırı rüzgar, kar ve yağmura karşı sert Alp koşulların da yetişen dayanıklı Edelweiss çiçeğinin özünden oluşmaktadır.

Edelweiss, The Body Shop’un tedarikçileri tarafından Alplerin biyo çeşitliliğine saygı göstermek için çiçeğin tehlikede olmadığı yerlerde özenle, saygıyla yetiştirilerek, elle hasat edilerek ve katı “yeşil kimya” ilkeleri çerçevesinde üretiliyor.

Doğada kendini yenileme özelliği ile bilinen Edelweiss, antioksidan etkisiyle bilinen retinolden %43 daha güçlü bir bileşen ve iki kat daha fazla Edelweiss Çiçeği konsantrasyonu sağlayacak şekilde formüle edilen bir içeriğe sahip.

Cilt bariyerini koruyarak cilt yüzeyini pürüzsüzleştirmeye yardımcı olan Edelweiss, yaşınız kaç olursa olsun, cildinizin ışıltılı ve taze bir görünüme kavuşmasına yardımcı olacak.

Günlük cilt problemlerinin %80’i, cildin donuk, kuru ve yorgun görünmesine neden olan kir ve toz gibi çevresel faktörlerden kaynaklanıyor. Edelweiss’te bulunan güçlü doğal koruma sistemleri, onu en ideal cilt bakımı bileşenleri arasında ilk sıraya koymanızı sağlayacak.

The Body Shop ile Tüm Gün Kusursuz Bir Cilt

Serinin en favori ürünlerinden Edelweiss Günlük Konsantre Serum, bilinen bir antioksidan olan “Leontopodik asit” (Retinol’e göre daha fazla koruma sağlayan bir çeşit A vitamini) ile zenginleştirildi. Pürüzsüz görünen bir cilt için klinik olarak kanıtlanmış bu eşsiz ürün sayesinde cildinizi kirlilikten korunmasını sağlayacaksınız.

Edelweiss Likit Peeling, cildinizi nazikçe temizleyerek arındırmanıza yardımcı olurken, Edelweiss Bouncy Uyku Maskesinin cildinizi nemlendirmesi sayesinde teninizde tazelik hissiyatına kavuşacaksınız. Sabahları göz çevrenize uygulayacağınız Edelweiss Göz Maskesi gün boyunca cildinizin ışıldamasına destek olurken, cildi mavi ışığın etkilerinden koruyan nemlendirme etkili Edelweiss Bouncy Jel Mist isecildinizin yenilenmesini sağlayacak.

Edelweiss Konsantre Göz Serumu göz çevresindeki ince çizgilerin görünümünü azaltırken, Edelweiss Konsantre Serum Kağıt Maske ile kusursuz bir cilde kavuşacaksınız.

Edelweiss Konsantre Cilt Temizleyici, tüm cilt tipleri için uygun olup jel formülüyle cildi günlük kirden arındırarak ferahlatır. Cildi kirliliğe karşı korumaya yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlanan bir diğer ürün Edelweiss Yoğun Pürüzsüzleştirici Gündüz Kremi ise, edelweiss özü ile zenginleştirilmiştir. Kuru ciltler için kusursuz bir nem vadeden bu besleyici krem, tüm gün cildinizin tazelenmiş görünmesine yardımcı olacak.

The Body Shop’un efsanevi serisini deneyimlemek için sizi mağazalarımıza ve www.thebodyshop.com.tr adresimize bekliyoruz.

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu