Psikoloji

Sadece Şanını Şöhretini Gördüğünüz Ünlü İsimlerin Ciğer Yakan Geçmişlerine Geçmeden Önce Mendilleri Hazır Edelim!

Sosyal medyada sık sık gördüğümüz, gerekse şarkılarıyla büyüdüğümüz pek çok ünlü ismin bu noktalara gelirken çektiği acılar ve hüzünlü geçmişleriyle zamanda yolculuk yapmak ister misiniz? Baktığımızda sadece başarılı ve kusursuz yanlarını gördüğümüz, herkes tarafından tanınan o isimlerin yaşadıklarını duyunca inanamayabilirsiniz. Her gün yerinde olmayı dilediğimiz o isimlerin hiç de sahip olmak istemeyeceğimiz hayat hikayeleri ile yüzleşelim o halde.

1-Şebnem Ferah

4976301 700x400 1

Sesiyle, duruşuyla, şarkılarıyla bizleri oradan oraya götüren Şebnem Ferah magazin gündeminden uzakta sadece işini yapan ve kenara çekilen isimlerden biri. Peki Şebnem Ferah’ın ün anlamında her gün artan kariyerinin yanı sıra birer birer eksilen aile üyeleri olduğunu biliyor muydunuz? Sezen Aksu tarafından keşfedilen Şebnem Ferah ablacı Aycan’ın hastalığı ile o dönem resmen yıkılmıştı. Önce ablasını amansız hastalıktan kaybeden ve ablası için ‘’Deli Kızım Uyan’’ şarkısını yazan Şebnem Ferah sonrasında yaşanan 1999 depreminde babasını kaybetti. 2011 Yılında annesini de kalp krizinden kaybeden Şebnem Ferah’ın hayat hikayesi hiç de göründüğü gibi değil öyle değil mi?

2-Özcan Deniz

Düğün salonlarında, pavyonda, dönercide çalışan ve bu noktalara kolay gelmeyen Özcan Deniz çocukluğu ve genliğini büyük kısmında oldukça zorluk yaşayan isimlerden. Özcan Deniz o zamanki fakirliğini ‘’Gecekondumuz gece yıkılıyor, sabah dikiliyordu’’ cümlesiyle özetlemiştir.

3-Zerrin Özer

instagram dan son halini paylasan zerrin ozer i 14295543 5171 amp

Bir plak şirketi sahibi olan Ümit Güner tarafından tecavüze uğraya Zerrin Özer’de hayatın sillesini yemiş, ruhu yorgun ünlülerimizden biri. Baskıcı bir ailede büyüyen Zerrin Özer hayatı hakkında ‘’Delice hükmeden bir anneydi. Evlenmeme hep engel oldu. Evlenince ancak İzmir’de ekstram olduğunu söyleyerek gidebildim eşimin yanına. Bebeklerimi aldırttı, boşattı sonunda. Hep onun istediği gibi yaşadım’’ dedi.

4-Gökhan Töre

62024dfd86b2472f14b8a52a

Futbol kariyerindeki başarılarıyla sık sık gündeme gelen Gökhan Töre’nin hayat hikayesi Türk filmlerine konu olur desek yeridir. Almanya’ya göç etmek isteyen ailesi tarafından yetimhaneye bırakıldı Gökhan Töre. Dedesi sayesinde 2 yaşında yetimhaneden çıkan Gökhan Töre futbolla tanıştı. 14 yaşında canından çok sevdiği dedesini de yitiren Gökhan Töre resmen yıkıldı.

5-Bülent Ersoy

6204ba9986b247177892731d

Türkiye’de cinsiyet değişiminin öncüsü olan Bülent Ersoy yıllarca büyük bir dışlama hareketine maruz kalan sanatçılarımız arasında yer alıyor. Tercihleri dolayısıyla 1981 Yılında Londra’da cinsiyet değiştirme ameliyatı olan Bülent Ersoy’un yıllarca bu nedenden dolayı sahneye çıkarılmadığını biliyor muydunuz? Pembe kimliğini bile bu ameliyatından yıllar sonra almayı başaran Bülent Ersoy o dönemlerde insanlar yüzünden erkek kıyafetleriyle gezmek zorunda kalıyordu.

6-Ceyda Düvenci

ceydaduvenci.instagram 16 9 1611057764

TV ekranlarının güzel ve başarılı oyuncusu Ceyda Düvenci’nin de hayatı gözleri doldurur cinsten. Ailesi ve sıcak yuvasıyla hem takipçilerine hem de sevenlerine daima güzel bir örnek olmayı başaran Ceyda Düvenci’nin annesi bir trafik kazasında gözlerini ne yazık ki kaybetti. Annesinin gözlerini kaybettiği tarihte sadece 4 yaşında olan Ceyda Düvenci için çok zor bir durum olsa gerek.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu