Biliyor Muydunuz?

Dünyada Her Gün Yaklaşık Kaç Bebek Doğuyordur? O Rakamı Duyunca Aklınız Hayaliniz Duracak!

dunyada kac bebek dogar

Güzelliğin Peşinde olarak okurlarımızı ilginç bilgilerle etkilemeye devam ediyoruz. Bu defa dünyada günde kaç bebek doğumu olduğunu araştırdık ve araştırmamızın sonucu bizlerin bile ağzını açık bırakacak cinsten. Dünya da tahmini kaç bebeğin doğduğunu biliyor musunuz? Bunu tahmin edemeyeceksiniz.

Nüfusun hızla artması herkes tarafından bilinen bir gelime olsa da günlük artış sayısı sizleri resmen şaşkınlığa uğratacak. Gözlerini dünyaya açarak artık nüfusta yerini alan bebeklerin sayısı bizleri bile derinden etkiledi. Dünyanın yeniden ne kadar büyük bir yer olduğunun farkında vardık gerçekten.

tumblr o366cspjPN1uqr4yio1 1280

Resmen Mercimek Tanesiyiz!

2021 nüfus verilerine bakacak olursak dünyamız 7.8 milyar nüfusa sahip. Böyle söylediğimizde belki çok gelmiyor ama günlük dünyaya gelen bebek sayısı ağızları açık bırakmaya yetecek verilerden ibaret.

Duymaya hazırsanız söyleyelim. Dünyada her gün yaklaşık olarak 200.000 bebek doğuyormuş. Akıl alır gibi değil. 2020 Yılında 7 Milyar olan nüfusumuz 2021 yılında 7.8 milyar olarak kayıtlara geçti. Bu artışın 2022 yılında ne olacağı henüz bilinmiyor.

Dilan Perin fotoğrafı

Dilan Perin

Akdeniz Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu. Kariyerini İstanbul’da Dijital Pazarlama ve E-ticaret alanında devam ettiriyor. Kuaförümden, Ventoso, Bonobella ve Güzelliğin Peşinde sayfalarının pazarlama çalışmalarını yönetiyor. Hobi olarak blog yazıları yazmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu