GüzellikCilt BakımıSaç Bakımı

Ünlülerin Güzellik Sırları

Ünlüler kozmetik alanında pek çok ekipmana ve imkana sahip olsalar da güzellik rutinlerinde elma sirkesi ya da kızılcık suyu gibi basit ama eski ürünleri de kullanabiliyor. Fakat bu güzellik bakım yöntemleri elbette ki kanıtlanmış yöntemler. Sizler için bu yöntemleri derledik. Daha taze ve çarpıcı görünmek için bir servet harcamaya gerek yok. Gelin hep birlikte bu sırları öğrenelim.

Beyoncé

Beyoncé kaşlarını tutkal çubuğuyla şekillendiriyor. Evet yanlış duymadınız, piyasada çok sayıda kaş şekillendirici olmasına rağmen Beyoncé ve makyaj artisti Sir John bildiğiniz tutkal çubuklarından kullanıyor. Ayrıca bunu kırtasiyelerden alıyor.

Aynı zamanda Sir John, tutkalı gözenekleri tıkamadığı ve çıkarılmasının da kolay olduğu için tercih ediyor.

Mariah Carey

Mariah Carey dudaklarını nane yardımıyla dolgunlaştırıyor. Mariah Carey elbette ki gerçek bir diva. Carey, dudaklarını nemlendirmesi için dudak parlatıcısına birkaç damla nane ekliyor. Bu şekilde hem kan dolaşımını uyarıyor hem de dudaklarının daha büyük ve dolgun görünmesini sağlıyor.

Sienna Miller

Sienna Miller saçlarına ketçap sürüyor. Sienna Miller saç boyasının kötü sonuçlarından arınmak için ketçap kullanmanın en etkili ürün olduğunu düşünüyor. Bu sebepten de her gece yatmadan önce saçlarına ketçap sürüyor.

Cameron Diaz

Cameron Diaz göz damlası yardımıyla sivilcelerinden kurtuluyor. Hepimizin de bildiği gibi Cameron Diaz yıllardır sivilce problemi yaşıyor. Bu sebepten de kendine özel taktikler geliştiriyor. Sivilcesi çıktığı anca bölgeye merhem ile birlikte göz damlası uyguluyor. Bu şekilde de kızarıklık ve şişkinlikten hızlı bir şekilde kurtuluyor.

Sandra Bullock

Sandra Bullock göz kapaklarını kalça kremi ile nemlendiriyor. Sandra Bullock 57 yaşında ve hala kusursuz bir görünüme sahip. Bu kusursuz görünümün altında yatan sebep ise kırışıklıklarıyla mücadele etmek için kalça kremini göz çevresine uygulaması. Sandra, bu taktiğin onun en önemli güzellik sırrı olduğundan söz ediyor.

Nicole Kidman

Nicole Kidman saçlarını kızılcık suyuyla yıkıyor. Bu harika güzellikteki ünlümüz saçlarının doygun kırmızı tonunu korumak için saçlarını kızılcık suyuyla yıkadığını itiraf ediyor.

Suki Waterhouse

Suki Waterhouse kola kullanıyor. Suko Waterhouse saçları için Coca-Cola kullanıyor. Ve diğer saç ürünlerinin asla Coca-Cola’nın yerini tutmadığını söylüyor.

Cindy Crawford

Cindy Crawford yüzüne maden suyuyla karıştırılmış süt uyguluyor. Cindy Crawford’un cildinin bu kadar sağlıklı durmasının sebebi Kleopatra’dan aldığı tarif. Bu tarifte yüzünde süt ve maden suyundan yapılan bir maskeyi kullanıyor. Bu maske sayesinde de cildi ışıl ışıl parlıyor. Aynı zamanda söylentilere göre süt Crawford’un vazgeçilmez güzellik ürünleri arasındaymış.

Margot Robbie

Margot Robbie dudaklarını emziren anneler için olan krem ile nemlendiriyor. Suicide Squad’ın yıldızı dudakları için göğüs kremi kullanıyor. Çünkü Margot Robbie, dudak balmlarının aslında cildi kuruttuğunu düşünüyor. Bu yüzden de dudaklarını göğüs kremiyle nemlendirmeyi tercih ediyor.

Scarlett Johansson

Scarlett Johansson sivilcelerini elma sirkesi ile kurutuyor. Scarlett Johansson organik cilt bakım ürünlerini çok seviyor. Elma sirkesini de kullanarak sivilceleriyle savaşıyor. Siz de sivilce problemi yaşıyorsanız tek yapmanız gereken şey yatmadan önce cildinize elma sirkesi sürmek.

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu