GüzellikSaç Bakımı

Yaz Aylarında Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Saçlarımızın sağlıklı görünmesi için sürekli bakıma ihtiyaç vardır. Güneşin hırçın ve zararlı ışınlarına maruz kalmış saç, kendini çok kolay ele verir.

Saç telleri oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Güneşten gelen Uv ışınları saçların protein yapısına zarar vermektedir. Güneşin saçmış olduğu zararlı ışınlar saçlarda protein kaybına neden olabilmektedir. Bundan dolayı saçlarımızın sağlıklı görünmesi için sürekli bakıma ihtiyaç vardır. Güneşin hırçın ve zararlı ışınlarına maruz kalmış saç, kendini çok kolay ele verir.

Güneş ışınları cilde zarar verdiği gibi saç tellerine de zarar verir. Sonuçta saç telleriniz de cildinizin bir parçası… Ancak endişe etmeyin! Güneş ışınlarından gelen zararlı ışınlardan saçlarımızı korumak mümkündür. Cildimizi güneş kremi ile koruduğumuz gibi saçlarımızı da güneş ışınlarının zararlı etkilerini en aza indirmek için saç bakım ürünlerinden destek alabileceğimizi biliyor muydunuz?


Saçlarımızı Güneşten Neden Korumalıyız?

Uv ışınları, Saçlarımızın protein yapısını etkileyerek sağlıksız olmasına sebep olmakta. Protein kaybıyla birlikte saç telleri, daha ince kırılgan bir yapıya sahip olur. Tıpkı size kötü söz söylendiğinde kalbinizin kırılabileceği gibi…

Saçlarımızın parlak ve sağlıklı görünümü için proteinler oldukça etkili bir rol alır. Özellikle saçlarımız da boya bulunuyorsa saçlarımızda bulunan boyaların renk pigmentini etkileyeceğini unutmayın. Güneş, sizin o çok beğendiğiniz saç renginizi çok kısa sürede sizden çalabilir. Bunun sonucunda da saçların cansız, kuru ve sönük bir şekilde güneşe teslim olacaktır. Aynı zamanda güneşin zararlı ışınlarına maruz kalan saçlar doğal parlaklığını da yitirebilmektedir. Bu sebeplerden dolayı saçlarımız güneşin zararlı ışınlarından korumamız gerekir.


Saçları Güneşten Korumanın Faydaları Nelerdir?


Özellikle yaz ayının gelmesi ile deniz kum güneş üçlüsü bir araya gelir. Bununla birlikte dikkat etmemiz gereken güneş faktörü ortaya çıkıyor. Güneşten korunduğumuz zaman hem cildimiz de hem de saçlarımızın sağlıklı görünüşü olacaktır. Saçlarımız daha parlak ve canlı bir görünüm elde edecektir. Alınacak önlemlerle saçların kuru ve yıpranmış görünüşümüm önüne geçilir. Saçlar güneşten korunduğundaki etkisi renk pigmentleri bozulmayacak ve saçların renginin değişmesine ya da soluk renkler olmasının önüne geçmiş olacaksınız. Güneşten etkilenmeyen saç… Söylerken bile heyecan verici!


Saçları Güneşten Nasıl Korumalıyız?


Yaz aylarında güneşe çıkmadan önce açık renkli şapka kullanarak saçlarımızı güneşten koruyabiliriz.  O da ne? Kıyafetiniz ve saçınızdaki şapka? Aman tanrım! Yoksa çok mu uyumsuz olduğunuzu düşünüyorsunuz? O zaman şapkayı bir kenara atın. Saç bakım ve koruma ürünleri ne güne.

Saçlarımızın sağlıklı duruşunu korumamız için çeşitli ürünler olduğunu hepimiz bilmeliyiz. Bunların en başında güneş bakım kremleri, spreyleri ya da yağları gelmektedir. Güneşe çıkmadan önce uyguladığınız saç bakım ürünleri saçlarınızı yıpranmasına engel olur. Ama bir saniye, iyi de hangi saç bakım ürünlerini kullanmam gerekiyor ki? Diye soranlarınız var gibi. Neyse ki bu sorularınıza karşılık bizlerin de önerebileceği bir marka var: Kerastase Soleil.

Isıl savunma filtresi olarak bilinen katyonik polimerler Soleil ürünlerinin içerisinde siz değerli okuyucularımızın saçlarını korumak için bulunmaktadır. Katyonik polimerler sayesinde saçlarınızın yüzeyi eski haline dönüşür. Ek olarak içeriğindeki Uv filtreleriyle de ısıl bozulma riskinin önüne geçerek saçlarınızı güneşten korumanız mümkün.

Yıkanmış ve temiz bir havlu yardımıyla saçınızın nemini almanız sonrasında Kerastase Soleil i gönül rahatlığıyla saçınıza sürebilirsiniz. Yaklaşık 5 dakika süre saçınıza nüfus etmesi için beklemeniz gerekecektir. Kısa bekleyişinizin sonunda saçınıza masaj yapar gibi durulamanız halinde saçlarınız güneşe karşı kalkanını ortaya çıkacaktır.

Işıltılı görünüme sahip, nem dengesi sağlanarak hacim kazanmış yumuşacık saçlarınızla yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Saçınızın kazanmış olduğu ışıltı karşısında artık güneş sizden korunma yöntemlerini düşünsün.

brbb
Kérastase Soleil

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu