Saç BakımıGüzellik

Doğal Saç Dalgaları İçin 5 İpucu

Uğraşmadan doğal saç dalgaları yapmak birçok kişinin isteği olabilir. Yoksa sizde o kişilerden biri misiniz? Sizlere bir sır vermem gerekirse doğal dalga görünümlü saçlara ulaşmak düşündüğünüz kadar çok zor değil. Ufak ipuçlarıyla herkes doğal saç dalgalarına kolaylıkla ulaşabilir.

Saçlarınıza zarar vermeden dalgalı saçlara ulaşabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen açıklıyorum:

  •  Aksesuar olarak kullandığımız saç bantları ile saçlarınızda dalgalı görünüm elde etmeniz mümkün. Gece tatlı tatlı uyumadan önce saçlarınızı bandanaya güzelce sarın ve öyle uyuyun. Evet evet hepsi bu kadar! Sabah uyandığınızda doğal dalgalı saçlarınızla karşılaştığınızda yüzünüzde tatlı bir tebessüm olacaktır.
  • Duş aldınız ve bir anda dalgalı saç modeliniz aklınıza geldiyse bu anı kesinlikle değerlendirmelisiniz. Saçınız nemli bir forma ulaştığında saçlarınızı sıkı bir şekilde birbirine sanki bir bobin gibi bağlayın. Bir süre şekilsiz görünüşe sahip olabilirsiniz ama saçlarınızı saldığınızda görünüşünüz sizi gerçekten mutlu edecek.
  • Gece yatmadan önce saçlarınızı örüp uyuduğunuz illaki olmuştur. Sabah uyanıp saçınızı açtığınız zamanları hatırlayın. Sanki saç maşasıyla yapılmış gibi duran dalgalı saçlarınızı aynada gördüğünüzde gerçekten çok şaşıracaksınız. Doğal görünüşünüzden ödün vermeden dalgalı saçlar size çok yakışacağından eminiz.
  • Doğal dalgalı saçlara ulaşmak için de topuz süngeri tokasını kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Saçlarınızı topuz süngerinin içine ufak ufak geçirerek tel tokalarıyla sabitleyin. Bir süre bu şekilde bekledikten sonra saçlarınız hazır. Saçları doğal bir şekilde dalgalandırmak işte bu kadar kolay.

Dalgalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Çok fazla zaman harcamadan ulaştığınız dalgalı saçların bakımı önemlidir. Kendinizle her ne kadar ilgileniyor olsanız da saçlarınızla ekstra bir şekilde ilgilenmediğinizde tatsız görüntüyle karşılaşmanız an meselesi olabilir.  Kuruyan ve yıpranan saçlarda dalgalı saçlar sağlıksız bir görünüm elde eder. Bu görünümü de haliyle kimse istemez. Endişe etmeyin! Çok bilinen ve kolay yöntemleri size hemen bahsediyorum:

  • Öncelikle saçınızın nem seviyesini korumalısınız. Susadığınızda kendinizi nasıl susuz bırakmıyorsanız saçlarınızın da nemine önem göstermelisiniz. Kuruyan saç size küser ve kırılır…
  • Cildiniz yağlı bir cilt mi? Olabilir, neden olmasın. Çözümü de çok basit; yoğun arındırıcı şampuanlar. İçeriğindeki özel formüllerle saç derisindeki yağ ve kiri derinlemesine temizleyen yoğun arındırıcı şampuanlardan faydalanabilirsiniz.
  • Saç kurutma makinesi, saçın nem değerini ciddi anlamda sarsan bir etkendir. Eğer aceleniz yok ise saç kurutma makinesini kullanmamanızda fayda olacaktır.
  • Saç bakım rutini, saç sağlığı için önemli bir nokta. Saç bakım ürünlerinizi gece yatmadan önce saçınıza uyguladığınızda saçınıza daha uzun süre nüfus edeceğinden daha verimli sonuçlar alırsınız.

Doğal Saç Dalgaları Uzun Süre Kullanılır Mı?

Kalıcı adı altında yapılan saç modelleri bile belli bir süre sonra bozulurken basitçe yöntemlerle yaptığımız saç dalgaları için günlerce kalıcılık beklememeliyiz. Endişe etmeyin, günü çıkarırsınız. 🙂 Ancak sürekli olarak saçlarınıza doğal dalga görünümü verirseniz bir süre sonra saçlarınız da dalgaların oluştuğunu fark edebilirsiniz. Tabii çok uzun süre ve düzenli bir şekilde bu uygulamaları yapmanız gerekecektir.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu