Saç BakımıGüzellik

Afrika Örgüsü Ne Kadar Süre Kalır?

Son zamanların en çok tercih edilen saç modeli olan Afrika örgüsü, kimi zaman ünlü isimlerinde tercih ettiği görülmüştür. Afrika örgüsü, ilk olarak Afrika kökenli insanların tarafından yapıldığı düşünüldüğünden dolayı Afrika örgüsü ismini almıştır. Afrika örgüsü genelde kadınlar tarafından tercih edilse de erkeklerden de bu saç modelini kullananlar bulunmaktadır. Bu yazımızda da sizinle Afrika örgüsü nasıl yapılır? Afrika örgüsü kaç ay kullanılır? Sorularını cevaplayacağız.

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

 Yapımı oldukça zahmetli olan Afrika saç örgüsü, kişinin kendi saçına harici sentetik saç eklenerek örülmektedir. Kişinin kendi beğenisine ve kuaförüne bağlı olarak profesyonel ve farklı Afrika saç örgüsü modeli yapmak mümkündür. Ancak bu işin uzmanlarınca yapılması tavsiye edilmelidir. Eğer Afrika örgüsü yapıldığında saçın dip kısmında ilave saçlar belli oluyorsa o işlemin doğru yapılmadığını gösteriyor demektir.

Afrika Örgüsü Ne Kadar Süre Kalır?

Normal şartlar altında Afrika örgüsü saçlar ortalama 3-4 ay boyunca rahatlıkla kullanılmaktadır. Aslında bu süre saçın uzamasıyla alakalıdır. Bu örgü türünün normal saçlarla yapılamaz. Kullanılan jumbo saçlar, normal saçlara tutunarak hem saçların zarar görmesini engeller hem de yapılan örgünün daha uzun süreli kullanılmasını sağlar.

Afrika örgüsü yapılabilmesi için en kısa saç telinin yaklaşık 8 cm olması gerekmektedir. Bu uzunluktaki saça rahatlıkla örgü yapılabilmektedir. Örgü, açık şekilde kullanılabildiği gibi atkuyruğu, yarım toplama, topuz gibi kişinin hayal gücüne bağlı olarak kullanılabilmektedir.

Afrika Saç Örgüsünden Sonra Saçlar Yıkanır mı?

Örgüden önce saçlarınızı nasıl yıkıyorsanız yine aynı şekilde yıkayabilirsiniz. Afrika saç örgüsünden sonra nazikçe yıkamanızı tavsiye ederiz. Çünkü saç dipleri sıkıca sarıldığından dolayı parmak uçlarınıza zarar verebilir. Bunun dışında saçınızı ne az ne de çok yıkamalısınız. Haftada yaklaşık 2 defa yıkamanız yeterli olacaktır.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu