Saç BakımıGüzellik

Çörek Otu Yağının Saça Faydaları 

Saçlarınızı cansız hissediyorsanız çörek otu yağı en önemli tavsiyelerimizden biri olacaktır. Çörek otunun kendine has kokusunu şimdiden içinizde hissedebildiniz mi? Saç bakım ürünleri arasında en çok aranan çörek otu yağının saça faydaları neredeyse herkes tarafından biliniyor. Bu yağın cildi onarıcı ve besleyici birçok faydasını düzenli kullanımla bulabilirsiniz.

Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Çörek otuyla saç bakımı evde nasıl yapılır sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyim. Size şimdi önemli bilgiler vereceğim ve bunları önce çörek otu yağı kapsülü temin ederek uygulamalısınız. Bir kerede kullanmanız gereken çörek otu yağı bir yemek kaşığı kadar olacaktır.

Şimdi karışımdaki diğer malzemelerimize geçersek:

  • Çam terebentin yağı 1 çay kaşığı
  • Ceviz yağı 1 kaşık
  • Susam yağı 2 kaşık
  • B vitamini 1 kapsül
  • E vitamini 1 kapsül ve başta da dediğimiz çörek otu yağı saç bakım ürününü bir kapta karıştırınız. Bu maskeyi hazırlarken kritik bir önerim sprey şişede karıştırmanız olacaktır. Spreyle eşit dağılımı sağlayabilirsiniz.

Uygulama adımlarını anlatıyorum: Öncelikle maskenizi dipten uca kadar spreyle saça sıkmalısınız. Ardından bir süre bekletmeniz gerekiyor. Saçınızda iki saat bekleyin ve ardından ılık bir suyla şampuanlanın.

Şimdi size altın değerinde bir tavsiye vereceğim: Yapacağınız maskenin bir kere değil sonuç alana kadar haftada bir kere uygulanması gerekiyor. Bir aya kadar saçlarınızdaki canlanma ve dolgunluk farkını hissedeceksiniz, bundan emin olabilirsiniz.

Çörek Otu Yağının Saça Faydaları

Saç bakımı için yağlarla yapabileceğiniz en iyi formülü sunduktan sonra şimdi faydalarına odaklansak iyi olacaktır. Kullandığınız ürünün faydalarını bilirseniz gelecek dönemde de aynı talepte bulunabilirsiniz.   

  • Çörek otunu kullandığınızda saçlarınız daha az kırılır ve nemli bir saç kökü elde edersiniz.
  • Kaşıntısı azalan deriniz kepeklenmede de geri adım atacaktır.
  • Daha az beyazlayan, parlak saçlarınız olacaktır. Nasıl yani dediğini duyar gibiyim ama çörek otunu kullandığında bu faydaları gerçekten hissedeceksin. Kaşıntısı azalan saç dipleriniz için sorun yenileniyorsa yeniden maskenizi hazırlamalı ve anında kullanmalısınız. Ama saçlarınızın çok sıcak suyla yıkanmamasına önem vermeniz lazım. Çörek otu yağının saça faydaları için köklere dikkat etmeniz gerekiyor.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu