Teknoloji

Twitter, Podcast Özelliğini Test Etmeye Başladı

Son yılların en popüler sosyal medya platformu olan Twitter podcast özelliği hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu.

Twitter podcast özelliği test etmeye başladı. İlgili olanlara duyurulur. Sosyal medya alanında çok önemli bir yere sahip olan Twitter yapmış olduğu açıklama ile şu anda podcast özelliği test etmeye başladıkları hakkında bilgiler verdi. Testler sonrasında gelen tepkilere göre platformda bu özellik genel olarak kullanıma açılabilir.

Yenilenen Tasarımı İle Podcast Özelliği

Twitter ve podcast formatı aslında birbiri ile son derece iyi bir şekilde anlaşabilecek bir ikiliye benziyor. Twitter tarafından yapılan araştırmalar sonrasında sosyal medyayı kullanan çok sayıda kişi podcast özelliğini dinlediğini gösteriyor. Bu platform yeni podcast özelliği ile ayrı bir sekme yerine Spaces sekmesine entegre etmeyi çok daha uygun görmüş. Spaces gerek sesli canlı yayınlara gerek ise bu özelliği kullanan kişilere ulaşabilmeniz adına yeniden bir tasarım yapmış Amaç kesinlikle sizlere en iyi hizmetleri sunmak ve kalitelerini artırmak olduğunu bilmelisiniz.

Yenilenen tasarım podcast ile beraber ses içerikleri müzik, haberler, spor ve daha pek çok kategoriye göre gruplandırmalar kişiselleştiriliyor. Dinleyiciler yani sizler kendiniz ile en ilgili konuları seçerek canlı ya da kaydedilmiş olan ses içeriklerini beğenip veya beğenmeme gibi tepkilerine göre burada yer alan öneriler şekillendiriliyor. Böylece kullanıcıya özel olan önerilerde bulunması hedefleniyor. Twitter’e girmeden duramayanlar için bu durum son derece önemli bir sürpriz oldu. Hadi yaşadınız.

Twitter’de Podcast Özelliği

Twitter podcast özelliği henüz rast gele kullanıcılar üzerinde ve yalnızca İngilizce dilinde test ediliyor. Bu paltform geri bildirimler ile beraber podcast özelliği üzerinde geliştirmeler yaparak herkese daha iyi hizmet vermeyi planlıyorlarmış. Ancak bir durum var ki genel kullanım için her hangi bir tarih paylaşılmadığı belirtildi. Yeni haberler gelince hiç zaman kaybetmeden sizlere haber uçururum. Merak etmeyin. Sosyal medya platformları arasında her geçen gün popülerliği artan Twitter kullanıcısının artması ile yönetim podcast gibi özellikler üzerinde çok daha fazla duracaktır. Bu durumda herkesin hoşuna gidecektir.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu