Güzellik

Asetonsuz Oje Silinir Mi? Aseton Kullanmadan Oje Silmenin 6 Yöntemi!

Bakımlı el ve tırnaklara sahip olmak için vazgeçilmez uygulamalardan biri olan rengarenk ojeler, ne yazık ki çok uzun süre boyunca kullanılmıyor. Belirli bir süre sonra yıpranıyor ve soyularak dökülüyor. Elbette ki yıpranan ojeleri temizlemek, ellerin bakımlı görünmesi açısından son derece önemli! Peki ya asetonunuz yoksa? Asetonsuz oje silinir mi? Acil durum alarmı! Tabii ki pratik tariflerle yıpranmış ve kötü görünen ojelerinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. İşte aseton kullanmadan oje silmenin 6 yöntemi!

Dezenfektanlar

Pandemi süreci boyunca yanımızdan asla ayırmadığımız ve sağlığımız açısından da son derece önemli olan dezenfektanlar, oje çıkarmak konusunda da oldukça başarılı! Sizler de “asetonum bitmiş ojemi nasıl çıkarabilirim?” diyorsanız o halde el dezenfektanlarını çıkarın. Basit bir makyaj temizleme pamuğunun üzerine yeteri kadar dezenfektan damlatarak, nazikçe ovalayın ve yıpranmış ojelerinizden anında kurtulun.

Limon Sirke Karışımı

Evde aseton yoksa oje çıkarmak için ne kullanılır? Tabii ki limon ve sirke! Hemen her evde eksik olmayan bu ürünlerin tıpkı sağlık hususunda sağladığı yarar gibi oje çıkarmak konusunda da çok güçlü olduğu görülüyor. İşlemi gerçekleştirmek için öncelikle yarım limonun suyunu sıkın ve iki çorba kaşığı dolusu kadar da sirke ekleyin. Güzelce karıştırdıktan sonra bir pamukla ojelerinizi temizleyin.

Oje

Oje çıkarma yöntemlerinden bir diğeri de çivi çiviyi söker mantığıyla kullanılan ojeler olacaktır! Öncelikle ojeli tırnaklarınızın üzerine 1 kat daha oje sürün ve işlemi tamamlamak için ıslak mendil kullanın. Nazik hareketlerle tırnaklarınızı silin ve kısa sürede tamamlayacağınız bu işlem ile mükemmel bir sonuca ulaştığınızı göreceksiniz.

Diş Macunu

Kesinlikle şaka yapmıyoruz. Diş macunuyla oje çıkarma tabii ki mümkün! Çünkü içeriğinde etil asetat bulunuyor. Bu nedenle de aseton görevini üstlenerek, yıpranmış ve soyulmuş ojeleri tıpkı aseton gibi temizliyor. İşlemi yapabilmek için öncelikle eski bir diş fırçasının üzerine bir miktar macun sürün ve tırnaklarınızı nazik hareketlerle fırçayın. Eminiz ki çok şaşıracaksınız.

Saç Spreyi

Evde asetonunuz yoksa ve ojeleriniz gerçekten çok kötü durumdaysa imdadınıza saç spreyleri yetişecektir. Fakat işlemi yaparken abartıya kaçmamaya da çok dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle tırnaklarınızın üzerine birkaç fıs saç spreyi sıkın ve sonrasında da makyaj temizleme pamuğuyla kibar hareketlerle ojenizi temizleyin. İşte bu kadar!

Kolonya

Kolonya da oje çıkarmak için en başarılı ürünler arasında yerini alıyor. Asetonunuzun olmadığı durumlarda evinizde en kolay bulabileceğiniz ürünlerden biri de kolonyadır. İşlemi gerçekleştirebilmek için küçük bir kasenin içine yeteri kadar kolonya doldurun. Daha sonra tırnaklarınızı kase içinde bir süre boyunca bekletin. Akabinde yumuşayan ojelerinizi bir pamuk ya da ıslak mendil yardımıyla çıkarabilirsiniz.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu