Saç Bakımı

Sağlıklı Saçların Sırrını Açıklıyoruz: Saç Örgüsü!

Mükemmel dış görünümün en önemli sırlarından biri de sağlıklı saçlara sahip olmak! Çok fazla kırığı olan ve yıpranmış olan saçlar, bakımsız görünmenize neden olur. Peki sağlıklı saçların sırrı nedir? Okuduklarınıza belki inanamayacaksınız ama sağlıklı saçların sırrı örgü! Peki saç örmenin faydaları nelerdir? Saçınızı her gece yatmadan önce örmenin yararlarını sizler için sıralıyoruz. İşte detaylar…

Saç Kırılmasını Önler

Kadınların en sık karşılaştıkları problemlerden biri olan saç ucu kırıkları hem kötü ve hem de bakımsız bir görüntüye neden oluyor. Üstelik uç kısımlardaki kırıkları keserek temizlemek de kesin çözüm değil. Daha kalıcı çözüm için saç bakım rutininizi değiştirmeniz gerekiyor. Aynı zamanda yoğun kimyasal içerikli ürünler ve sıkça saç kurutma saçların kurulmasına neden olacaktır. Uyku esnasında farkında olmadan yaptığınız dönüşler, saçın yastık kılıfına sürtünerek kırılmasına yol açıyor. Saçlarınızı örüp uyursanız hem sürtünmeyi azaltırsınız hem de saçlarınızın daha güvende olmasını sağlarsınız.

Daha Parlak Görünüm

Parlak görünen saçlara kim sahip olmak istemez ki! O halde saçlarınızın daha güzel, daha parlak ve canlı görünmesi için neme sahip olması gerektiğini unutmayınız. Elbette ki birçok saç bakım ürünü saçınız için gereken nemi kazandırmayı vadeder. Fakat uyumadan önce saçlarınızı örmek de saçın nem tutmasını sağlıyor. Yani siz uyurken saçınız ihtiyacı olan neme çoktan kavuşmuş oluyor.

Kolay Tarama

Özellikle de ince telli saçlara sahipseniz eminiz ki en çok yakındığınız konu saç taramaktır! Çünkü birbirine dolaşan saçları açmak hem sizi strese sokuyor hem de gerçekten çok yoruyor. Üzülmeyin. Bunun da çözümü var. Saçlarınızı örün ve yatın. Böylece saçınızı açtığınızda kolayca tarayabileceksiniz. Aynı zamanda saç dökülme probleminiz de olmayacak!

Kabarık Saçlara Son!

Kabarık saçlar ne kadar sinir bozucu değil mi! Piyasada kabarıklığı önleyen birçok ürün satılıyor. Ancak içeriğindeki kimyasallar saçlara ciddi anlamda zarar veriyor. Bunun yerini uyumadan önce saçlarınızı örerseniz, saçınız hem kabarmayacak hem de kimyasal içerikli ürünleri kullanmamış olacaksınız.

Hızlı Uzama

Saçlarınız yavaş mı uzuyor? O halde saç tellerinizin zarar görmüş olma ihtimali var! Zarar gören saç telleri, saçların daha yavaş uzamasına neden olur. Fakat her gece saçlarınızı örüp uyursanız, saçlarınıza zarar vermeyecek, daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra sabah uyandığınızda hiçbir işlem yapmadan şekillendirilmiş saçlara da sahip olacaksınız.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu