İyi YaşamPsikoloji

Ayrıldıktan Sonra Eski Sevgilinizi Sosyal Medyada Takip Etmemeniz İçin 6 Neden

Elbette ki hiç kimse ilişkisinin bir gün biteceğini düşünmüyor. Ancak sevmek ve sevilmek ne kadar hayatın bir parçası ise ayrılık da öyle! Peki ilişkiniz bittikten sonra eski sevgilinizi sosyal medya üzerinden takip ediyor musunuz? Yoksa bu hayatınızın bir parçası mı oldu? Yanıtınız evet ise bilmenizi isteriz ki bu durum çoğu zaman insanların tatminsiz olmasına ve sıkıntı yaşamasına sebebiyet veriyor. İşte ayrıldıktan sonra eski eski sevgilinizi sosyal medyada takip etmemeniz için 6 önemli neden!

Ruh Haliniz Kötü Etkiliyor

Ayrılığınız o kadar yeni ki! Fırtınalı ilişkiniz yeni son buldu. Tabi ki onunla alakalı kafanızdaki birçok şeyi de ne yazık ki atamadınız. Fakat unutmamanızı isteriz ki eski sevgilinizi sosyal medya üzerinden sıkça takip etmek, eski günlere özlem duymanız neden olacaktır. Bu da ruh halinizi ciddi anlamda kötü etkileyecektir.

İçi Boş Umutlar Büyütmek

Eski sevgilinizin sosyal medyasından bir türlü çıkmak bilmiyor musunuz? Ne yapmış, ne giymiş, gün içinde kiminle görüşmüş yoksa o da sizin gibi aşk acısı mu çekiyor? Belki de gerçekten bu ilişkinin bitmesini bekliyordu. Unutmayın ki onu bu kadar sık takip etmeniz içi boç umutlar büyütmekten başka bir şey değil!

Kaygı Seviyesi Artıyor

Ayrılık sonrasında zaten çok sorunlu bir sürecin içine girmiş olacaksınız. Acaba onu  hayatında biri var mı diye sürekli düşünüp durmak ve bu yüzden de sosyal medyasını sürekli takip etmek sizi kaygılandırmaktan başka bir şey yapmaz. Bir düşünün o gerçekten buna değer miydi?

Hayata Karşı Öfkelenmek

Hayata karşı öfkelenmek sizi hem yorar hem de geleceğe dair umutlarınızı yitirmenize sebebiyet verir. Sürekli istediklerinizin hiç birinin olmadığını düşünmek, sürekli başınıza gelenleri sorgulmaka ve en önemlisi de kendinizi sürekli yargılamak sizlere hiçbir şey kazandırmayacak! Eski sevgilinizin sosyal medyasında baktıkça bunu daha çok hissedeceksiniz.

Gereksiz Kıyaslar, Düşük Özgüven

Bir ilişkiden çıkmak zaten yeterinde zor değil mi? Bir süre sürekli onun hayatıyla ilgilenmek ve kendi hayatınızı bir kenara bırakmak sizlere neler kaybettirir farkında mısınız? Özellikle de onun hayatı ve kendi hayatınızı kıyaslamanız özgüveninizin düşmesine neden olacaktır. Yani kocaman bir mutsuzluk duygusun kaplayacak her yanınızı!

Artan Kıskançlık Duygusu

Çok güzel duygular hissetmeniz için daha çok gençsiniz! Eskiye takılıp kalmaktan vazgeçin ve yaşamın en güzel yönlerini görmeye çalışın. Belki gelecekteki partnerinize olan duygularınız çok daha düzel olacak? Bu nedenle eski sevgilinizin sosyal medyanıza bakmaktan vazgeçin çünkü bu durum sizin kıskançlık seviyenizi artırmaktan başka bir işe yaramayacak!

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu