Güzellik

Basit ama Etkili Güzellik Hileleri

İlk fırsatta denemeniz gereken ve her yerde göremeyeceğiniz çok basit ama etkili güzellik hilelerinden bahsediyoruz.

Haydi kızlar toplanın! Hepimiz bu hileler sayesinde güzellik adına çok şey öğreneceğiz!

Metal kirpik kıvırıcınızı ısıtarak kirpik maşası elde edebilirsiniz.

Metal kirpik kıvırıcı

Fön makinesi ile ortalama 10 saniye kadar ısıtılıp birkaç saniye de soğuması beklenen kirpik kıvırıcı, kirpiklerinizi daha belirgin şekilde kıvıracak ve etkisi de daha uzun sürecektir. Ancak kıvırmadan önce mutlaka parmağınız yardımı ile ısıyı kontrol etmelisiniz zira göz kapağınızı yakabilirsiniz. Unutmayın, ılık olması yeterli oalcaktır.

Saç spreyi ile kaş ve kirpiklerinizi sabitleyebilirsiniz.

saç spreyi kullanan kadın

Hayır, gözünüze saç spreyi sıkmayın! Kaş ve kirpiklerinizi sabitleyebilirsiniz fakat bu şekilde değil. Maskara sürdükten ve kaşlarınızı şekillendirip belki de renk verdikten sonra temiz bir kaş ya da kirpik tarağına bir fıs saç spreyi sıkın ve ister kirpiklerinizi isterseniz de kaşlarınızı tarayın.

Dudakları büyük göstermek için dudak kalemi ile dışarıdan çizgi çekmek.

dudak kalemi kullanan kadın

Dudakları büyük göstermek için dudak kalemi ile dışarıdan çizgi çekmek herkesin bildiği ve uyguladığı bir şey fakat sonuç her zaman doğal görünmesine sebep olmuyor.

Cildimizin normal tonunu dudağın pembe yapısına benzetmek oldukça zor. En doğal ve en etkili yöntem ruj değil, dudak renginde bir dudak kalemi kullanmak. Daha sonra ruju muhakkak fırça yardımı ile uygulayıp, dudak kaleminin de üstünden geçmek. Peçete yardımı ile fazlalığı alıp bir defa daha aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

Maşa sonrası bigudi kullanabilirsiniz.

bigudiler

Güzellik adına bir önerimiz daha var elbette. Saçlarınız maşa tutmuyorsa, dalgalar hemen düşüyorsa ve yüksek ısıdan çekiniyorsanız çözümü maşa sonrasında bigudi uygulamakta bulabilirsiniz.

“Neden sadece bigudi değil?” derseniz, bigudi dalgası hem gerçekten de abartılı oluyor hem de her saçta uzun süre kalmıyor maalesef ki. Oysa maşa yapıp saç tutuma henüz ısısını kaybetmeden bigudi ile sarar ve bir süre beklerseniz hacimli ve kalıcı maşa dalgaları elde edebilirsiniz. Bu yöntem ile maşayı çok düşük ısıda bile kullanabilirsiniz.

Maşa kullanmayanlar için en iyi yöntem topuz olacak.

topuz modelli kadın saçı

İnternette pek çok ısı olmadan saç dalgalandırma yöntemi görmüşsünüzdür. Çorap saran ve bornoz kuşağı kullanan pek çok insan mevcut. Oysa inanın bunlara hiç gerek yok. Yalnızca düzgün bir şekilde kendi etrafında döndürüp güzelce tutturmak ve bir gece beklemek yeterli olacak. Tek bir topuz saçın bir tarafının içe diğer tarafının da dışa doğru dalgalı olmasına neden olacağı için iki ya da ikiden fazla topuz çok daha iyi olacaktır.

Ee kızlar nasıl buldunuz güzellik hilelerimizi? Hep beraber deniyor muyuz? Haydi gelin yorumlarda buluşalım!

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu