Moda

Deneme Kabinlerinde Sıra Beklemeye Son! Kendi Bedeninize Uygun Kot Pantolonu Denemeden Nasıl Bulursunuz?

Jean pantolonların modası hiçbir zaman geçmiyor değil mi? O yüzden hemen her rengini gardroplarınıza kazandırmak istiyorsunuz. Sizi anlıyoruz. Fakat deneme kabinlerinde sıra beklemek çok bunaltıcı olsa gerek! Gözünüze hoş gelen kot pantolon seçenekleri arasında sizin bedeninize uygun olanı denemeden bulmanız elbette ki mümkün! Hele ki deneme kabinlerinin önünde uzunca bir sıra varsa ve sizin de hiç vaktiniz yoksa o halde bu taktikler çok işinize yarayacak! İşte detaylar…

Bedeniniz Mezuranız

Belki farkında değilsiniz ancak insan vücudu kendi içerisinde çok uyumlu bir anatomiye sahiptir. Öyle ki bedeninizin bir kısmının genişliği farklı bir bölge ile eşit uzunluktadır. Bu nedenle söz konusu orantı, bedeninizin birbirinden farklı noktalarını kullanarak basit hesaplamalar yapmanızı olanaklı hale getirecektir. Üstelik hiçbir özel alana ihtiyacınız yok! Kıyafetin yalnızca belirli noktalarını bedeninizin bazı kısımlarıyla kıyaslayın ve sonuca bakın.

Boynunuzun Ölçüsü

Çok güzel bir jean pantolon beğendiniz ancak bedeninize uyup uymadığı konusunda tereddüt mü yaşıyorsunuz? Endişelenmeyin. Seçtiğiniz pantolonu iki ucundan tutun ve uçları boynunuzun etrafına sarmaya çalışın. Uçlar birbirine yaklaşmıyorsa seçtiğiniz ürün ne yazık ki size küçük gelecektir. Ancak ürünün uçları birbirine yaklaşıyorsa ve pantolon ile boynunuz arasında biraz hava boşluğu kalıyorsa kıyafet size boldur. Fakat tam denk geliyorsa elinizdeki kotun bedeni tam da size göre!

Genişliği Ön Kolunuzla Ölçün

Almayı düşündüğünüz pantolonun bedeninize uygun olduğuna karar verdikten sonra yeterli genişliğe sahip olup olmadığına bakmanız gerekiyor. Öncelikle kolunuzu dirsek bölümünden itibaren bükün ve elinizi de yumruk şeklinde sokun. Akabinde kolunuzu kot pantolonun bel kısmına oturtmaya çalışın. Kol ve yumruk şeklindeki el fermuarı kapalı olan jean pantolonun içine giriyorsa, kıyafetinizin genişliği tam da size göre demektir.

Uzunluk Ölçüsü

Jean pantolonunuzun sizler için ideal genişlikte olduğuna karar verdiyseniz o halde uzunluk ölçüsünü test edelim. Bunun için tercih ettiğiniz kot pantolonu paçalarından tutarak kollarınızı iki yana doğru açın. Pantolonun tam orta noktası çene hizasına denk geliyorsa elinizde tuttuğunuz kot sizin bedeninize uygundur. Fakat biraz daha aşağı kısımda kalıyorsa başka bir model denemenizi tavsiye ederiz.

Skinny Kotlarda El Ölçüsü

Skinny kotlar kimi zaman paça kısmından çok dar olabiliyor. Fakat pantolonu denemeden bunu da anlamanın bir yöntemi var. Bunun için ilk olarak elinizi yumruk haline getirin ve pantolonun bacak kısmından içeri sokun. Yumruk şeklindeki ek pantolonun paçasından kolayca geçiyorsa beden size uygundur. Fakat geçmiyorsa sorun yaşamanız kaçınılmaz olacaktır.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu