AstrolojiGüzellikMakyaj

Burcunuza Göre Size En Çok Yakışacak Makyaj Stilleri

Herkesin makyaj yapma stili farklıdır. Bazıları sadece eyeliner kullanır, bazıları ruj bazıları ise allık ve maskara… Peki ya burcunuza en uygun makyaj stilini biliyor musunuz? Cevabınız “Hayır” ise asla üzülmeyin, burcunuza en çok yakışacak makyaj tarzlarını sizler için araştırdık ve derledik. Haydi gelin hangi burca hangi stilin yakışacağını hep birlikte inceleyelim.

Koç Burcu Kadını

Koç burcu kadınları, özgüvenli ve çarpıcı duruşludurlardır. Bu sebeple de makyaj yaparken bu tavırlarını sergilemeyi severler. Kırmızı, mor ve neon gibi iddialı renkler tercih edebileceği tonlar arasındadır. Özellikle ilgi çekici rujlar ve kirpiklerini dolgun gösterecek maskaralar kullanarak burçlarının iddialarını tarzlarına uyarlayabilirler.

Boğa Burcu Kadını

Boğa burcu kadınları abartısızdır fakat epey de alımlı görünürler. Bu kadınların favori makyaj malzemesi pastel tonlarındaki rujlar olsa gerek. Boğa kadınları; sadece rimel kullanarak bile ilgi çekici hale gelmeyi başarabilirler ve tarzları daha çok soft tonlardan yanadır.

İkizler Burcu Kadını

İkizler burcu kadını konuşurken beden dilini kullanmayı çok sever. Bu sebepten de en önemli makyaj malzemesi elbette ki ojeler oluyor. İkizler kadınının tarzına ise en çok renkli ojeler yakışır. Fakat vazgeçilmezleri arasında kırmızı yer alır. Modayı severek takip eden bu burcun kadını bazen kıpkırmızı ruj bazen de simsiyah bir maskara kullanarak etkileyici bir görünümde karşınıza çıkabilir.

Yengeç Burcu Kadını

Yengeç burcu kadını romantik ve duygusal bir mizaca sahiptir. Bu romantizmi makyajında da vurgulamayı sever. Özellikle gözlerinde iddialı seçimler yaparak romantik detaylara ulaşırlar. Yengeç burcu kadınının eminiz ki en sevdiği malzemesi ise aydınlatıcılardır.

Aslan Burcu Kadını

Aslan burcu kadını özgüveni ve baskın karakteri ile dikkatleri üzerinde toplamayı sever. Dış görünümüne ise çok fazla önem verir. Makyaj yaparken ise ışıltılı taşlar kullanmayı, uzun tırnakları ve renkli ojeleri tercih eder. Dikkat çeken bir allıkla da görünümünü tamamlamayı unutmaz.

Başak Burcu Kadını

Mükemmel bir görünüm denince akla ilk gelen tabii ki başak burcu kadınları olacaktır. Onlar hayatlarının her alanında ve anında harika görünmek için gerekli özeni göstermeye gayret eder. Makyajlarında bordo renkli rujları ve belirgin eyelinerları tercih eder. Kimi zaman iddialı makyajla yapmayı tercih etseler de natürel tonlar da vazgeçilmezleri arasında yer alır.

Terazi Burcu Kadını

Terazi burcu kadınları günlük hayatlarında olduğu gibi makyajlarında da dengede kalmayı tercih ederler. Her rengin yakıştığı terazi kadınları soft pembeyi, maviyi ve nude tonları kullanmayı severler. Aynı zamanda makyajlarında fondöten ve kapatıcı gibi ürünleri kullanırlar.

Akrep Burcu Kadını

Akrep burcu kadınları dumanlı ve gölgeli göz makyajlarını sever. Renkleri de şüphesiz kendi gibi gizemli ve çekici olan kırmızı ile siyahtır. Akrep burcu kadınları bakışlarını daha etkileyici hale getirmek için göz makyajı ürünlerini daha yoğun şekilde kullanırlar. Bu şekilde buğulu bakışları ile herkesi kendisine hayran bırakabilirler.

Yay Burcu Kadını

Yay burcu kadını yeniliklere açıktır. Bu tavrı sebebi ile de yeni makyaj trendlerini denemekten hiç çekinmezler. Hareketli ve dikkat çekmeyi seven yapılarını yansıtan nar çiçeği renginde bir ruj ile tüm gözleri üzerine çekebilirler. Kuyruklu eyeliner çekmeden de asla dışarı çıkmazlar. Eyelinerı o kadar kusursuz çekerler ki bir kere bakan bir kere daha bakma ihtiyacı hisseder.

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak burcu kadını hırslı, neşeli, hedef odaklı ve disiplinlidir. Genellikle de doğallıktan hoşlanır. Bu sebepten simler ve iddialı renkler oğlak kadınlarının makyaj stillerine hiç uygun değildir. Yüz hatlarını hafifçe belirginleştirecek tarzları tercih ederler. Bronzer vazgeçilmez malzemeleri arasındadır.

Kova Burcu Kadını

Kova burcu kadınını farklı, ezber bozan, özgür ruhlu ve sıra dışı olarak tanımlayabiliriz. Onu en iyi ifade edebilecek söz ise “çabasız güzellik” olmalıdır. Doğal tonlar tercih eden kova burcu kadının güzel ve iddialı görünmek için farklı ürünler kullanmasına pek de gerek yoktur. Onun çantasında lipgloss ve acil durumlar için kapatıcı olması yeterlidir. Şeffaf ve pembe tonlarındaki lipglossları tercih ederler.

Balık Burcu Kadını

Duygusallık denince ilk akla gelen burç elbette ki balık burcu olacaktır. Her an duygusallığına yenik düşebilecek balık burcu kadınının çantasından eksik etmeyeceği malzemeler kesinlikle suya dayanıklı olmalıdır. Romantik ve hayalperest olan balık burcu kadınları, soft renkleri tercih ederek burcunun özelliklerini stillerine taşıyabilir. Genellikle sevdiği tonlar arasında kahve tonları yer alır.

Peki siz hangi burçsunuz ve genellikle hangi stili tercih ediyorsunuz? Haydi gelin yorumlarda buluşalım!

Burçolog fotoğrafı

Burçolog

Sık kahve tüketir, astroloji delisidir, ilgisizlikten hoşlanmaz, içeriklerinin yorumlanmasına bayılır. Hazırladığı içeriklerin altında yaptığı boş muhabbetler ile ünlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu