Alışveriş

Çeyiz Alışverişine Nereden Başlanmalı? Çeyiz Alışveriş Önerileri…

Yaz ayının gelmesiyle birlikte davetiyeler, düğünler derken davetler yavaş yavaş gelmeye başladı. Sadece evlilik için değil aynı zamanda kendi evimiz içinde yapabileceğimiz çeyiz alışverişleri çoğu zaman kafa karıştırıcı olabiliyor. Peki çeyiz alışverişine nereden başlanmalı? Çeyiz alışveriş listesinde neler olmalı? Gelin bakalım.

Güzelliğin Peşinde olarak her şeyin özellikle de elektronik eşyaların günden güne daha da pahalı olduğunu dile getirmek isteriz. Bu nedenle şimdi alsanız da ileride pişman olmayacağınız ya da değiştirmek istemeyeceğiniz şeylerle çeyizimizi yavaş yavaş hazırlamaya ne dersiniz? Çeyiz alışverişine nereden başlanması gerektiğini söylüyoruz. O halde Güzelliğin Peşinde’yle çeyiz alışverişi yolculuğuna çıkmaya ne dersin?

Çelik Tencere

Hem pahalı hem de en gerekli olan ürünlerden birisi de çelik tencereler. Çeyizimizde olması zorunlu olan çelik tencereleri şimdiden almaya başlayabilirsiniz çünkü çelik tencerelerde renk ve model değişmez. Bu nedenle ileride ‘’keşke farklı model alsaydım’’ demeyeceğiniz çelik tencereleri şimdiden alıp kenara koymakta fayda var. Özellikle de Madame Coco ya da English Home’da etiketin yarısı indirimleri ile dilediğiniz çelik tencereye uygun fiyatlarda sahip olabilirsiniz.

Tava ve Sahan Seti

Çelik tencereler gibi tava ce sahan setinizi de şimdiden alarak çeyizinize ekleyebilirsiniz. Fiyatları git gide artan ev ve mutfak eşyalarında şimdiden ucuza alabileceğiniz ve ileride ‘’iyi ki o zaman almışım’’ diyebileceğiniz tava ve sahan setlerinin modeli çok değişmeyecektir.

Borcam Tepsi

İstediğiniz şekilde borcam tepsileri şimdiden alabilirsiniz. Modeli, rengi ve şekli asla değişmeyen borcamlardan kaliteli ve hoşunuza gideni alarak kenara koymak ileride ekonomik anlamda sizlere çok şey kazandıracaktır.

Mutfak Tekstil

Gelelim mutfak tekstiline. Yine asla değişmeyen, zevklerinizin de zamanla değişmeyeceği mutfak tekstilini şimdiden alarak çeyizinize ekleyebilirsiniz. Sofra Bezi, masa örtüsü, mutfak havlusu, önlük vb. şeyleri erkenden almanız da bir sakınca olmayacaktır.

Ev Tekstil Ürünleri

Ev tekstil ürünleri de ileride zevklerinizin değişmeyeceği ve pişmanlık yaşamayacağınız çeyiz parçalarından biridir. Hatta şimdiden alarak ekonomik anlamda bütçenize büyük katkılar sağlayabilirsiniz. Ev tekstil ürünlerinin içerisinde nelerin yer aldığını bilmek istiyorsanız şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Bornoz takımı
  • Battaniye
  • Nevresim Takımı
  • Havlu

Blender Seti

Erken alınabilecekler listesinde bir de blender ekleyelim mi? Modelleri ve renkleri yıllar geçse de fazla değişmeyen blender setlerini şimdiden alarak paranızın büyük bir kısmının cebinizde kalmasını sağlayabilirsiniz. Blender seti alırken işlevlerini göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. Sağlam ve dayanıklı olmasına özen gösterin.

Giyim

Çeyizinize beğendikçe ekleyebileceğiniz ve herhangi bir zamanı olmayan bir diğer alanda giyim. Gecelik, pijama, iç çamaşırı gibi alışverişe çıktıkça beğenerek alabileceğiniz şeyleri bekletmeye gerek yok.

Yemek Takımını Sona Bırakın!

Çeyiz konusunda yemek takımına öncelik veren kişilerin çoğu ileride pişman olduklarını dile getiriyor. Sürekli farklı renkleri ve modelleri çıkan yemek takımlarını tercih ederken karasız kalmanız normal. Bu nedenle çeyizin son tercihini yemek takımına ayırabilirsiniz.

Modalog fotoğrafı

Modalog

O bir moda tutkunu. Podyumlardan vitrinlere uzanan ve hayatımıza güzellik katan özel tasarımlar onun ilgi alanı. Seçimlerini sevecek ve kendi kombinleriniz için ilham alacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu