Cilt Bakımı

Cildimizin Neye İhtiyacı Var?

Cilt bakımı hemen hemen hepimizi için büyük önem taşımaktadır. Doğru cilt bakımı yapıp yapmadığımızdan tam olarak emin olamasak da gün içinde cildimize uyguladığımız temel birkaç ürün bulunur. Peeling, kil maskeleri, güneş kremleri ve nemlendiriciler buna dahil olabilir. Vücudumuzun en hassas noktalarından biri olan cildimiz narin ve detaylı temizliğe ihtiyaç duymaktadırlar. Peki cildimizin tam olarak neye ihtiyacı olduğunu biliyor muyuz? Şimdi ihtiyacı olanı cildimize verme zamanı…

Güzelliğin Peşinde olarak siz sevgili okurlarımızın cildinden saçına, sağlıklı yaşamından alışverişine ve burç yorumlarına kadar tüm detayların sorumluluğunu üstlenmiş bulunmaktayız. Özellikle de günden güne daha da yıpranmaya müsait olan cildimizin asıl ihtiyacı olan bakımı detaylı bir şekilde yapmak oldukça önemlidir. Cildimizin ihtiyacı olan bakımı ona vermeden önce gerçekten neye ihtiyacı olduğunu bilmekte fayda var.

Cildin En Büyük Sorunları Nedir?

kirisikliklar nasil gecer

Cildimizde oluşabilecek yıpranmalar, yaşlanma belirtileri, akne ve siyah noktalardan korumak için neyi nasıl kullanacağımızı bilmemiz gerekir. Cildin en büyük sorunları yukarıda da saydığımız gibi yaşlanmadan kaynaklanan kırışıklıklar, akne ve siyah noktalar, güneşin neden olduğu yıpranma ve lekelerdir. Şimdi gelin tüm bu sorunlarla nasıl başa çıkabileceğimize ve cildimizin ihtiyaçlarının en doğru şekilde nasıl karşılanabileceğine bakalım.

İyi bir Cilt İçin Ne Gerekir?

Pürüzsüz, ışıl ışıl ve sağlıklı bir cilt herkesin hayali. Peki sağlıklı bir cilt için gerekli olan neler? Gelin şöyle kısa bir özetleyelim;

  • Yaşlanma karşıtı
  • Nemlendirme
  • Akne
  • Parlaklık

İyi bir ciltte olması gereken ve önlenmesi gereken şeyleri kısaca özetledik. Peki aknenin ve yaşlanma belirtilerini önlerken, cildin iyi nemlenmesini ve parlak gözükmesini sağlamak amacı ile ne yapmalıyız?

Cildimiz sandığımızdan çok daha değerli. Ölene dek bizimle kalacak olan cildimiz kirleri sandığımızdan daha hızlı ve fazla şekilde emerken oldukça naif bir yapıya sahip. Bu nedenle sağlıklı görünmesini istediğimiz bir ciltte içerisinde güneş koruyucu bulunan bir yaşlanma karşıtı krem kullanmak oldukça önemlidir. Yaşlanma karşıtı krem içerisinde güneş koruma özelliği dışında Centella Asiatica, C vitamini, Hyalüronik asit seramid bulunması da oldukça önemlidir.

Ayrıca iyi bir nemlendirici ve akne önleyici de oldukça büyük önem taşımaktadır. Ahne önleyici kremlerin içerisinde benzoil peroksit ve Niacinamide azelaik asit olmasına da özen gösterin. Nemlendirme de olmazsa olmaz ise skulendir. Cildimize en iyi parlaklık veren krem içeriğinde ise olmazsa olmaz hidrokinon kojik asittir. Cildimize uyguladığımız ürünlerin içeriği cildimiz açısından büyük önem taşır. Bu nedenle cildimize alacağımız ürünleri seçerken detaylı bir araştımaya çıkamkta ve cildimiz için en iyi olanı seçmekte yarar var.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu