Psikoloji

Depresyonda Mısınız? Depresyona İyi Gelebilecek 5 Ürün

Kimi zaman mevsim geçişleri kimi zaman ise günlük yaşamın sıkıntıları nedeniyle insanlar kendilerini kötü hissedebilmektedirler. Eğer siz de çok ağır bir depresyon yaşadığınızı düşünüyorsanız öncelikle bir uzmandan yardım almanız gerektiğini unutmayınız. Zaman zaman hepimizin ruh halinde çöküşler meydana gelebilir. Peki depresyona ne iyi gelir? Depresyondayken neler yapmalısınız? Merak edenler için depresyon sürecinde sizlere çok daha iyi hissettirecek ve enerjinizi yükseltecek öneriler ve ürünler sizlerle…

İyi Bir Uyku Çekin

Depresyondaysanız iyi bir uyku çekmek size en iyi gelecek olan şeydir. Öyle ki uyumak yalnızca depresyona değil hemen her şeye iyi gelmektedir. Fakat kendinizi daha iyi hissetmek istiyorsanız sevimli ve enerjinizi yükseltecek nevresim takımı edinin. Bir de yeni yıkanmış nevresimler sizlere çok daha huzur verecektir.

Spor Yapın

Spor yapmak, insan vücuduna çok iyi gelen bir aktivitedir. İster pilates yapın isterseniz de yoga ya da başka türlü egzersizler. Hiç farketmez! Çünkü hangi sporu yaparsanız yapın gerçekleştireceğiniz fiziksel efor vücudunuzdaki endorfin seviyesini artırarak çok daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Spor yapmak aynı zamanda mutlu hissetmenize de destek sağlar.

Planlayıcı Ajanda

Bazı ajandalar motivasyonunuzu artıracak cümleler içerir. Özellikle de son zamanlarda üretilen birçok ürün, günlük yaşamınızı daha planlı hale getirmenize destek olur. Böylece hem haftalık hem de aylık olarak rutininizi oluşturacak aynı zamanda da depresif halinizden kolayca kurtulabileceksiniz. En güzel planlayıcı ajandaları internet üzerinden temin edebilirsiniz.

Kendinize Hediye Alın

Kendinize küçük sürprizler yapmanız depresif hallerinizden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Çünkü sizi en iyi tanıyan sizsiniz ve kendinizi nasıl mutlu edeceğinizi en iyi bilecek kişi de yine sizlersiniz. Bu nedenle depresyonda olduğunuzu düşünüyorsanız kendinize küçük hediyeler alın ve deşarj olun.

Sert Bir Kahve

Kahve mutluluktur. Kahve huzurdur. Hayatın her alanında kimi zaman yorgunken kimi zaman mutluyken ve kimi zamanda üzgünken tükettiğimiz kahve, hayata karşı motivasyonumuzu artırır. Bu nedenle depresyondaysanız sert bir kahve içmenizi tavsiye ediyoruz. Emin olun ki sizlere de çok iyi gelecektir.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu