Psikoloji

Tırnak Yeme Alışkanlığınızı Bırakmanıza Yardımcı Olacak 5 Ürün

Tırnak yeme alışkanlığı kimi zaman el tırnaklarının etrafındaki deriyi yemek kimi zamanda el ve ayak tırnaklarını dişlerle koparmak olarak kendisini göstermektedir. Bu aslına bakıldığında bir tür davranış bozukluğudur. Tırnak yeme alışkanlığından kurtulmak içinse yapılması gereken basit! Tırnaklarınızın daha bakımlı ve temiz görünmesini sağlamak hem de tırnak yeme alışkanlığından kurtulmak için işinize yarayacak ürünleri sizler için derlemiş bulunuyoruz. İşte detaylar…

Acı Cila

Tırnak yeme alışkanlığını yenmek isteyenler için en iyi çözüm acı cila kullanımı olacaktır. Öyle ki bu tarz ürünler bir yandan da tırnaklarınızın daha sağlıklı olması için gereken bakımı da yapar. Ancak kullanımı düzenli olarak sağlamak gerekir. Bunun yanı sıra kaliteli acı cila tercih etmeniz de şarttır.

Cam Törpü

Tırnak yeme alışkanlığından kurtulmanın bir diğer geçerli yöntemi de cam törpü kullanımı olacaktır. Cam törpü edindikten sonra tırnaklarınızı dikkatli bir şekilde törpüleyerek kısaltır. Yani dişleyecek uç kalmasın. Böylece tırnak kısa olduğu için yiyemeyecek ve alışkanlığınızdan da kolayca kurtulabileceksiniz. Ayrıca cam körpüler tırnak kenarlarınızın daha pürüzsüz olmasına da yardımcı olacaktır.

Tırnak Güçlendirici

Göz alıcı tırnakların sırrı tırnak güçlendirici ürünler kullanmaktır. Tırnak güçlendiriciler, tırnakların çok daha parlak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra tırnaktaki sorunları gidermek açısından da çok başarılı bir üründür. Uygulama açısından kolaylık sağlarken tırnak yeme alışkanlığından kurtulmanıza da destek olur.

Pahalı Ojeler

Tırnak yeme alışkanlığından kurtulmanın en geçerli yöntemlerinden bir diğeri de pahalı ojeler olacaktır. Süper lüks tonlarda ve kalitede oje sürmek, her zaman caydırıcı olacaktır. Bu nedenle pahalı ojeler sürerek de tırnaklarınızı yeme alışkanlığınızdan kurtulmanız mümkün olacaktır.

Renkli Takılar

Tırnak yeme hissi geldiğinde bir şeylerle meşgul olmak dürtünüzü bastırabilecek bir eylemdir. Bu nedenle tırnak yeme isteği hissettiğinizde mutlaka stresinizi atmanıza yardımcı olacak aktiviteler yapmaya özen gösterin. Bunun yanı sıra renkli takılar takmak, dikkatinizin başka yöne kaymasına destek olur. Ayrıca renkli takılar kullandığınızda sürekli oynama isteği hissedersiniz. Bu da tırnak yeme alışkanlığının azalmasına yardımcı olan önemli bir faktördür.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu