Saç BakımıGüzellik

Doğal ve Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Kısa saç kullanmaktan sıkıldıysanız ve bir an önce uzamasını istiyorsanız sizler için derlediğimiz doğal saç uzatma yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Bu yöntemler saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olurken aynı zamanda saçınızın beslenerek daha sağlıklı bir görüm kazanmasını da sağlayacak.

Önemli not: En iyi uygulama yöntemi için ve herhangi bir alerjik duruma karşı uygulamadan önce uzmana danışmalısınız.

saçını tarayan kadın -saç uzatma-

Biyotin

Biyotin yeşil yapraklı sebzelerde bulunan ve suda çözülebilen bir B vitaminidir. Eksikliği saç dökülmesine yol açabilir. Bu takviyeler saç köklerinizi yenilemenize yardımcı olacak, saç uzatmanıza fayda sağlayacak ve saçlarınızı daha dolgun ve daha sağlıklı hale getirecek.

Gerekli Malzemeler

  • 2-3 adet biyotin tableti
  • Zeytinyağı ya da Hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Tabletleri ezin ve tozunu yağ ile karıştırın. Saç derisine bu karışım ile masaj yapın ve bir gece boyunca bekletin. Sabah saçlarınızı yıkayın. Biyotini saçınıza haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

Vitaminler

E vitamini, bir antioksidan gibi davranan ve kafa derisindeki oksidatif stresi azalmaya yardımcı olan anahtar bir vitamindir. Bu saç gelişimini büyük oranda etkiler.

Yararlı başka bir vitamin de C vitaminidir. C vitamini tabletleri bir taşıyıcı yağa eklenebilir ve kafa derisine masaj yapmak için kullanılabilir. Bu vitaminlerin iç takviyeleri de yardımcı olur. Ancak kullanmadan önce muhakkak doktorunuza danışmalısınız.

uzun saçlı yastığa uzanmış kadın

Yeşil Çay

Yeşil çay saç dökülmesini önler ve saç uzatma konusunda başarılı bir antioksidandır.

Gerekli Malzemeler

  • 1 adet sallama yeşil çay poşeti
  • 2 su bardağı sıcak su

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Çay poşetlerini ortalama 7-8 dakika kadar sıcak suda bekletin. Saç derinizin her yerine ılık yeşil çay sürün. Ortalama bir saat kadar açık bir şekilde bekletin. Soğuk su ile durulayın. Bu önerimizi her duşta kullanabilirsiniz.

Zencefil

Zencefil kafa derisindeki kan dolaşımını arttırır. Bu da hem saçlarınızın güçlenmesine hem de hızlı saç uzatmanıza yardımcı olur.

Zencefili soyun ve rendeleyin. Saç derinize sürün ve ortalama 30 dakika kadar bekletin. Ardından saçınızı şampuan ile yıkayın. Bu önerimizi haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

Pirinç Suyu

Pirinç suyu saç derisini ve saçı bekleyen E, K, ve B6 vitaminlerini ve proteinleri içerir.

Gerekli Malzemeler

  • Yarım su bardağı pirinç (herhangi bir çeşit)
  • 2 su bardağı su

Pirinci ortalama 15 dakika kadar suda bekletin. Pirinci süzün. Saç derisine ve saçınıza suyu dökün. Saç derinize birkaç dakika kadar masaj yapın ve ardından saçınızı durulayın. Gerekiyorsa sonrasında şampuan kullanın.

uzun saçlı kadının saçına sprey sıkılıyor

Kına

Gerekli Malzemeler

  • 1 su bardağı kuru kına
  • Yarım su bardağı yoğurt

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Kuru kınayı yoğurt ile karıştırın. Saçınızın her yerine köklerden uca kadar uygulayın. Tamamen kuruyana kadar bekletin. Saçınızı şampuanla yıkayın. Bu uygulamayı ayda 1 kez tekrarlayın.

Atkuyruğu Bitkisi

Gerekli Malzemeler

  • Çeyrek su bardağı atkuyruğu bitkisi
  • 1 su bardağı sıcak su

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Sıcak suyu otun üzerine dökün ve bir saat kadar demleyin. Suyu süzün, saçınıza uygulayın ve ardından saçınızı durulayın.

Saçınızı her yıkadığınızda tekrarlayabilirsiniz.

Aynı zamanda bitkiyi Hindistan cevizi ya da zeytinyağına da ekleyebilir ve saçınızı yıkamak için kullanabilirsiniz.

Saçınızın güçlendiğini ve saç uzatma konusunda iyi bir bitki olduğunu göreceksiniz.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu