Biliyor Muydunuz?

Kadın ve Erkeklerin Birbirinde İlk Dikkat Ettiği 10 Şey

İlk kez birini gördüğümüzde en çok neye dikkat ederiz? İşte kadın ve erkeklerin direkt olarak baktığı şeyler!

genç çift köpek gezdiriyor

Elbette ki eller!

Kadın ve erkeklerin direkt olarak baktığı şeyler genellikle eller oluyor. Tırnakların yenmemiş olması ve bakımlı durması hemen karşıdakini etkiliyor. E parmakların uzunluğu ve şekli de karşı tarafta “Ben bu eli ne güzel tutarım!” dedirtiyor olabilir. 🙂

Nasıl yemek yediğiniz

Bu kesinlikle hem erkek hem de kadınların ilk baktığı şeylerden biri arasında yer alıyor. Ne yediğiniz değil de nasıl yediğiniz çok büyük önem taşıyor. Bu sebepten sakin bir şekilde yemek yemeye çalışın.

Ayakkabılar

Her ne kadar iç güzellik önemli olsa da dış görünüşe de bir bakılıyor. Bunda da tarzınızı en çok yansıtan şey ayakkabılar olduğu için kadın ve erkeklerin ayakkabıya dikkatli bir şekilde baktığı biliniyor. Ee artık ekstra dikkat edersiniz ayakkabı seçiminize! 🙂

kadın ve erkek yemek yiyor

Rüzgarda savrulan saçlar

Tabi ki rüzgarda savrulmasına gerek yok ancak bakımlı olmasına gerçekten de çok dikkat ediliyor. Özellikle erkekler genellikle kadınların saçlarına dikkat ediyorlar ve kırıklarla dolu saçları olanlara ön yargı ile yaklaşabiliyorlar. E bir de yanlış ya da yamuk kesilmiş erkek saçları var. Bu sebepten her zaman saçlarımızı korumalı ve onlara gereken bakımı vermeliyiz.

Gülümsemeniz

Sesli ya sessiz gülün hiç fark etmez. Unutmayın ki gülümsemeniz sizi yansıtır ve en güzel halinizi gösterir. Hiç çekinmeden bol bol gülün! 🙂

Sizi hatırlatacak en iyi şey: Parfüm

Kullandığınız koku sizinle bağdaştığı için ilk görüşte de son görüşte de unutulmaz izlere sebep olur. E zaten ter kokanı da sevmezler ancak teninize en uygun parfümü bulup hep onu kullanırsanız tek koku ile karşınızdaki kişide anında iz bırakabilirsiniz.

kadın erkek bira içiyor

Doğal bir makyaj

Aşırıya kaçan şeyler hiç kimse tarafından sevilmez. Gelinin kız kardeşi gibi yapılmış bir saç ve aşırı koyu bir göz makyajı gibi şeyler ilk görüşte karşı tarafta bir antipati oluşturuyormuş. En güzel şey doğallık!

Ses tonu ve telaffuz

Bu kanıtlanmış bir tez. Ses tonunuz hem karşıdaki kişinin size daha iyi odaklanmasını hem de etkilenmesini sağlıyor. Bunun yanında konuştuğunuz dili doğru ve düzgün bir şekilde kullanmanız da büyük bir artı sağlıyor. Ki kadın ve erkekler de önce sesini duyup etkilendiklerini ardından kişinin diğer özelliklerine de baktıklarını itiraf ediyorlar.

Düzgün kesilmiş bir sakal

Evet erkekler yanlış duymadınız! Kadınlar önce ellerinize ardından da sakallarınıza bakıyor. Bu sebepten öylesine bir şekilde kesmemeye dikkat edin. Bizden söylemesi!

Göz teması

Eğer karşınızdaki kişi konuşurken göz teması kurmaktan kaçınıyor ya da başka bir yere bakıyor ise bu kadın ve erkekler için oldukça rahatsız edici bir durum olarak değerlendiriliyor. Bu sebepten aşırıya da kaçmadan göz teması kurmak karşınızdaki kişiyle ilgilendiğinizi göstereceği için göz teması kurmayı unutmayın! 🙂

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu