Alışveriş

Şimdiye Kadar Görülen En İyi Reklam Kampanyalarına Hazır mısın? Beyin Fırtınası Yapılan En İyi Reklam Kampanyaları…

Reklamın günümüzde ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur. Biraz sonra görecekleriniz karşısında baştan uyarmalıyız ki ağzınız açık kalacak. ‘’Nasıl akıllarına gelmiş?’’ diyeceğiniz birbirinden farklı reklam kampanyaları ürünün satışını arttırmış ve markanın bilinirliğini en üst seviyeye çıkarmıştır.

Ürünün ya da markanın bilinirliğini en üst seviyeye çıkaran, milyonlarca insanın ilgisini çeken reklam kampanyalarını görmeye hazır mısınız? O halde başlayalım.

3M – İçi Para Dolu Camekan Reklam Panosu

maxresdefault 5

Bir markanın ürününe güvenmesi diğer markalarla olan rekabetinde ön plana çıkmasını sağlar. 3 M şirketi güvenlik camlarının güvenilirliğinin ne kadar üst seviyede olduğunu göstermek için yaptığı bu reklam çalışması oldukça hoşunuza gidecek. Kurşun geçirmez ve camdan tasarlanan bu içi para dolu camekan reklam panosu bir zamanların en çok konuşulan reklamı olmayı başarmıştı.

The Terror – İçinde İnsan Varmış Gibi Görünen Buz Kalıpları

DvffAEEXcAAo2ES

2015 yılında vizyona girmiş olan The Terror isimli korku filminin afişlerinin sergileniş biçimine sizlerde bayılacaksınız. Dizinin yayımlanmasına kısa bir süre kala, tanıtımı için yapılmış bu buz kalıpları içerisinde insan görünümü bulunuyordu. Bu özelliği ile film büyük gişeler yaptı. Sizce de mükemmel bir fikir değil mi?

The Lost Dogs’ Home – Sanal Bir Köpek ile Yakalama Oyunu Oynamak

Herhangi bir kar amacı güdülmeden yapılan bu reklam tamamen hayvan haklarının savunulması üzerine olmuştu. Sanal bir pano geliştiren The Lost Dogs Home, bu reklam panosunun içine insanların yakalaması için sanal köpek yerleştirdi.

Coca-Cola – İçilebilir Reklam Kampanyası

Gelelim hepimizin yakından tanıdığı Coca Cola markasının vurucu reklamına. 2015 yılında hayata geçirilen bu muhteşem reklam kampanyası markanın bilinirliğini en üst seviyeye çıkarmıştır. Shazam uygulaması ile iş birliği yapan Coca Cola insanların telefonlarının arkasında kola doldurulan bir anime görmesini sağladı. İnsanlar bu şekilde kola ödülü kazanabiliyordu.

Walkers – Harf Şekillerini Yapmak İçin Vücutlarını Şekilden Şekle Sokan İnsanlar

Atıştırmalık gıda markası olan Walkers 2016 yılında düzenlediği reklam kampanyasında insan vücuduyla harf şekillendirmesi yapılabilen bir reklam kampanyası yapmıştı. İngiltere’nin en bilindik yerlerinden biri olan Manchester’e bu reklam panosunu yerleştiren Walkers insan vücuduyla harf şekillendirmesi yaparak gerekli tatil köyünün adını yazabilen 20.000 kişiye tatil ödülü verdi.

Bosh – Çikolata Kokan Reklam Afişi

Bosh isimli yemek kitabının reklam afişi canınızın çikolata çekmesine neden olabilir. Otobüs duraklarına yerleştiren bu sıradan gibi duran Bosh dergisinin reklam afişinde diğer afişlere kıyasla farklı olan tek bir şey vardı. Bu da çikolata kokmasıydı. Çikolata kokan reklam afişi pek çok kişinin yakından ilgisini çekti.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu