İyi Yaşam

Eşinizle Arkadaş Olmanın 6 İpucunu Öğrenmek İster misiniz?

Yolunda giden ilişkilerin birçoğu yapılan araştırmalara göre hem arkadaş hem de sevgili olan ilişkilerde yaşanıyor. Özellikle de evliliklerde evliliğin uzun sürmesi kişilerin evli bir çiftten önce arkadaş olabilmeleriyle gerçekleşiyor. Sizde eşinizle arkadaş olmak istiyor ama bunu nasıl yapabileceğinizi bilmiyor musunuz? İşte eşinizle arkadaş olmanın 6 ipucu…

Evlilikleri yürütmek genellikle çok zordur. Kişiler evlilikte yeterli sevgiyi, heyecanı kaybettiğinde birbirlerine karşı kabalaşmaya başlamaktadır. Yapılan açıklamalara göre bir evlilikte ya da ilişkide karşındakiyle arkadaş olabiliyorsan o ilişkinin ömrü de uzun olmaktadır. İşte ilişkinizin ya da evliliğinizin uzun olmasının sırrı…

Eğlenceli Aktiviteler Yapın!

Evliliklerin çoğu iki kişinin birbirine olan ilgisizliğinden dolayı bitmektedir. Biriyle ömür boyu mutlu bir evlilik ya da ilişki yaşayabilmenin sırrı öncelikle birlikte eğlenebilmekten geçer. Birlikte eğlenebiliyor, sevdiğiniz aktiviteleri kimseye ihtiyaç duymadan gerçekleştirebiliyorsanız eşinizle arkadaş olma yolunda büyük bir adım atmışsınız demektir.

Bol Bol Dertleşin!

İlişkilerde yaşanan en büyük problemlerden birisi de dertleşme noktasında kaynaklanmaktadır. Dertleşmek için sürekli başka birine başvuran, eşiyle dertleşemeyeceğini ve sıkıntılarını paylaşmayacağını düşünen kişiler ayrılık aşamasına gelmektedir. Karşındakiyle dertleşmemek, sıkıntılarını açıklayamamak anlaşılmamayı da beraberinde getirir. Anlaşılamayan bir ilişki ise ne yazık ki yürüyemez. Karşınızdaki kişi sizinle dertleşmek istiyorsa tüm önyargılarınızdan arınarak onu en içten halinizle dinleyin.

İlişkinizi 3. Kişilere Kapatın!

İlişkilerde yaşanan en ama en büyük problem günümüzde ilişkilerin 3. Kişilere çok fazla açılmasıdır. Birbiriyle iletişime geçip sorunu çözmek isteyen kişilere kıyasla sürekli ilişkisindeki sorunları 3.kişilere anlatan kişiler evliliklerini yoluna sokamazlar. Evlilikte sorunların 3.kişiyle paylaşılması karşınızdakiyle çözemediğiniz anlamına gelir. Ayrıca iki kişilik bir ilişkide 3. Kişilerin çok olması durumunda farklı fikir, öneriler nedeniyle ilişkinizde yıpranma ve gerileme söz konusu olacaktır.

İlgi Alanlarıyla İlgili Olun!

Uzun ilişkilerin sırrı ilgidir. Sizin daha önce hiç ilgilenmediğiniz ama onun bayıla bayıla yaptığı bir hobisi ve ilgi alanı mı var? Eğer varsa sizde o ilgi alanı hakkında bilgi edinin Karşınızdaki kişiyle oturup konuşabileceğiniz farklı konularınız olacak. Bu konular bir de karşınızdakinin ilgi alanıysa oohhh ne ala keyfinize.

Yargı ve Suçlama

Çiftler iyi ya da kötü her şeyi birbirleriyle paylaşmak ister. Bu istek karşınızdakine verdiğiniz enerji ile de değişkenlik göstermektedir. Karşınızdaki kişi size fikirlerini açtığında yargılamadan, suçlamadan dinlemeniz gerekmektedir. Aksi halde karşınızdaki her noktada kabuğuna çekilecektir.

Eğlenceli Bulduğunuz Şeyleri Paylaşın.

Bir film mi okudunuz? Bir şarkıyı çok mu beğendiğiniz? Ya da gün içinde anlatmaya değer komik bir olaya mı şahit oldunuz? O halde bunu partnerinizle paylaşmaktan çekinmeyin. Eğlenceli bulduğunuz konuları partnerinizle birlikte paylaşmak ilişkiniz açısından muhteşem olacaktır. Konuşmayı sevmek, birbirinizle bir şeyleri paylaşmak için can atmak…Tüm bunlar iki yakın arkadaş için çok normal şeyler değil mi?

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu