Güzellik

Artık Tırnaklarınıza 300 TL Vermek Zorunda Değilsiniz! İşte Evde Yapabileceğiniz Nail Art Önerileri…

Kıyafetlerimizi kombinlerken özen gösterdiğimiz aksesuarlar son dönemde tırnaklara doğru yön değiştirmiştir. Ojeler artık gölgede kalarak yerini kalıcı ojeler, protez ve jel tırnaklar almıştır. Uzun süre tırnaklarımızın bakımlı ve renkli kalması hepimize cazip gelmektedir. Güzellik sektöründe son dönemde de en çok bu işlemlerin yapıldığı görülmüştür.  Fakat maliyeti göz önünde bulundurduğumuzda bu işlemler oldukça pahalı olabilmektedir. Bu sebeple hepimiz bu işlemleri evde yapma yollarını ararız. Daha az fiyata mal ederek, istediğimiz desende ve renkte tırnaklar yapmak hepimiz için daha caziptir. Peki evde Nail Art mümkün müdür? Bu yazımızda evde kolayca ve daha az maliyete tırnaklarımızı nasıl yapabileceğimizi anlattık.

Tırnaklarınıza Gereken Bakım ve Güzelliği Kendiniz Vermeye Hazır mısınız?

Güzellik merkezlerinin artık en çok tercih edilmesinin sebebi protez tırnaklar ve jel tırnaklar olmuştur. Normal ojelere göre daha uzun süre tırnaklarımızın bakımlı durması hepimize oldukça cazip gelmektedir. Bu sebeple en az ayda bir kere mutlaka jel ya da protez tırnak yaptırmak amacıyla güzellik merkezlerine gideriz. Fakat bir süre sonra bu fiyat bizim bütçemizi zorlayabilmektedir. Bizler de daha az maliyetle ve evde tırnaklarımızı yapabileceğimiz bazı yollar ararız. İşte evde para vermenizi gerektirmeden yapabileceğiniz nail art önerileri…

Gülen Surat Nail Art

IMG 7359

Sizler de tırnaklarınızın hem ikonik hem bakımlı hem de güzel durmasını isteyenlerdenseniz son zamanların en popüler tırnak modeli olan gülen suratı tercih edebilirsiniz. Güzellik salonlarında yaptırmak isteseniz 300-500 TL. arası maliyeti olan gülen surat nail artı evinizde yapmak için ihtiyacınız olan şeyler şeffaf, sarı ve siyah oje. Tırnaklarınıza şeffaf oje uygulaması yaptıktan sonra sarı ojenizle istediğiniz yuvarlak surat şeklinde şekiller verebilir daha sonra da siyah ojeyle göz ya da ağız çizimi yapabilirsiniz. Siyah ojeyle çizeceğiniz şekilleri kürdan yardımı ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Tırnak Stickleri ile Nail Art

13423897460 1297727645

Nail art yapmanın, tırnakları güzel ve bakımlı göstermenin en kolay yöntemlerinden birisi de tırnak stickleridir. Pek çok kozmetikçide bulabileceğiniz tırnak sticklerini uygun maliyete internetten de satın alabilir ve tırnaklarınızın üzerine dilediğiniz şekilde yapıştırabilirsiniz. Sticklerin üstünden geçeceğiniz şeffaf oje tırnaklarınızın daha hoş görünmesini sağlayacaktır.

Ters French Nail Art

Co2eABNXgAA0iqo 1

Ters French nail artta son zamanların en popüler tırnak şekillerinden. Üstelik yapımı oldukça kolay. Dilediğiniz renkte bir ojeyle tırnaklarınızı yarım ay şeklinde boyayıp içini doldurabilirsiniz. Kuruduktan sonra üstünden şeffaf oje ile daha parlak görünmesini sağlayın. İşte mükemmel tırnaklara sahip olmak bu kadar kolay.

Renkli French Manikür Modeli

EFfuveNWwAs0YHz

Bu model diğerlerine kıyasla biraz daha incelik istese de popülerliğini hiçbir zaman kaybetmeyecek oldukça gösterişli tırnaklarınızın olmasını sağlayan bir model.Renk seçimi sizlere kalmış olsa da bizim bu tarzda önerimiz nude oje üzerine fosforlu frenchler.

Açelya

Editör

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu