İyi YaşamGüzellik

Yaz Ayları Yaklaşırken Evde Hızlıca Kilo Vermek İster misiniz? İşte En Hızlı Kalori Yakabileceğiniz Spor Hareketleri…

Ah o yaz ayları yok mu? Hepimizin paniklemesine neden oluyor değil mi? Etekler, elbiseler, bikiniler, kum ve güneş derken aklımız hemen spora gidiyor. Güzelliğin Peşinde olarak sevgili okurlarımız güzellik için endişelenmesin istedik. Yaz aylarına gelmemize son aylar kala evde hızlı kilo verebileceğiniz spor hareketlerini sizlerle paylaşacağız.

Hızlı kilo vermek hemen hemen hepimizin hayalidir. Bu hemen gerçekleşmese de düzenli şekilde yapıldığında en hızlı sonucu verecek spor hareketleriyle sizleri forma sokmaya geldik. Hem formda hissetmek hem de yaz aylarında fit görünmek isteyenler için oldukça yararlı olan bu yazımızda bakalım evde hızlı kilo vermemizi sağlayacak spor hareketleri neymiş. Hazırsanız derin bir nefes alın ve geçelim.

1-Inverted V Pipe

had 1024x576 1

En çok kilo vermenizi sağlayan egzersizlerden birisi olan Inverted V Pipe hareketi hızlı kilo vermek isteyenlerin gün içerisinde en çok yoğunluk gösterdiği pozisyon diyebiliriz. Üstelik hepimizin bildiği Plank hareketine de oldukça benziyor. Karın bölgesindeki yağları hedef alan bu hareket için önce matınızın üzerine yüz üstü olacak şekilde geçin. Ayak parmak uçlarınızı matın üzerinde tutun ve bacaklarınızı ellerinize doğru gelecek şekilde çekin. Kalçanızı da yukarı doğru kaydırarak V şeklini alın. Bu hareketi sayı fark etmeksizin 30 saniye boyunca yaparsanız vücudunuzdaki hızlı gelişmeyi görebilirsiniz.

2-Crunch

mekik harekwti c9db4646a8c2d31d6bab

Evde hızlıca kilo vermek isteyenler için bir diğer mükemmel harekette hemen hemen pek çok kişinin bildiği Crunch pozisyonu. Karın kaslarınızı çalıştıracak olan bu hareket vücudunuzun üst kısmı için de oldukça yararlıdır. Matınızın üzerine sırt üstü uzanın ve bacaklarınızı kendinize doğru çekin. Hemen ardından dizlerinizi bükerek kollarınızı da başınızın altına koyun. Kollarınızı bacaklarınıza doğru kaldırarak 2’şer set olacak şekilde 10 defa tekrarlayın. Vücudunuzun çalıştığını sizlerde hissedeceksiniz.

3-Köprü Hareketi

5e45e1fcae298b69f37a8845 1

Tüm vücudu tek bir hareketle çalıştırmak mı? Evet bu mümkün. Köprü hareketi hem kalça hem bacak hem de karnınızın çalışmasını sağlayarak en hızlı sonuç veren pozisyonlardan biri olacaktır. Matınızın üzerine sırt üstü olacak şekilde uzanın. Ardından dizlerinizi bükerek omuz hizasında olacak şekilde açın ve ellerinizi iki yana doğru açın. Kalçanızı bu pozisyonda kaldırın ve 2-3 saniye havada bekletin. Bu hareketi 3 set olacak şekilde 10 defa tekrarlayın. Biraz ağrılı olabilir fakat ağrı, acı varsa başarı da var demektir unutmayın.

4- Duvarda Şınav

duvar sinav e1551655669106

Yerde şınav çekmek herkes için başarılı olmayabilir. Yerde yapıldığında bu hareket her ne kadar zor olsa da duvarda oldukça kolay. Duvarda şınav hem yapılması daha kolay hem de oldukça hızlı sonuç veren pozisyonlardan birisi. Boş bir duvarın önünde ayakta durun. Ellerinizi omuz hizasında açarak duvara koyun. Vücudunuzun düz bir şekilde olduğundan emin olun ve ardından kendinizi duvara yaklaştırıp çekin. 3 set olacak şekilde 10’ar kere tekrar etmeniz başarılı bir sonuç için yeterli olacaktır.

5-Plank

5dfb4845ae298bdbb6292d8f

Plank hemen hemen hepimizin bildiği oldukça zorlu hareketlerden biridir. Vücudumuzun büyük bir bölümünü aynı anda çalıştırarak formda olmamızı sağlayan bu pozisyon yapılması güç olsa da sonuçları oldukça başarılı olacaktır. Bir matın üzerinde 10-15 saniye plank duruşu yapmak yaza formda girmenizi sağlayacaktır.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu