GüzellikSaç Bakımı

Farklı Yüz Şekilleri İçin 5 Trendy Saç Modeli

O künt kesimi istediğin zamanı hatırlıyor musun ve sonunda aldın ama çabucak sana yakışmadığını anladın mı? Gerçek şu ki, her saç modeli her yüz şekline uymuyor. Bunun bir daha olmasını önlemek için, tüm yüz şekilleri için en iyi saç modelleri burada, böylece asla feci bir saç modeliyle sıkışıp kalmazsınız.

Yüz şeklinizden nefret etmeden önce, tüm yüz şekillerinin güzel olduğunu ve kendi kusurları ve güçlü yönleriyle geldiğini anlayın. Doğru saç stilini seçmenin anahtarı yüz şeklinizi bilmektir. Örneğin, elmas bir yüz şekline sahipseniz, alnınız ve çeneniz sivridir, yanaklarınız ortaya çıkar. Bu yüzden dikkati alnınızdan yüzünüzün alt kısmına çekmek için püsküllü katmanları tercih edebilirsiniz.

Güzel yüz şekliniz için en iyi saç modelini seçmenize yardımcı olacak tüm bu küçük ipuçlarını ve ipuçlarını öğrenin. Daha fazlasını keşfetmek için okumaya devam edin!

Yüz Şeklinizi Nasıl Belirlersiniz

Adım 1- Yüzünüzün Boyutlarını Ölçün

Başlamak için bir ölçüm bandı alın!

 • Alın: Alnınızın genişliğini bir kaşın ortasından diğerinin ortasına kadar ölçün.
 • Elmacık kemikleri: Yanaklarınızın en geniş noktaları arasında, gözlerinizin hemen altından ölçün.
 • Çene çizgisi: Mezurayı çenenizin ortasından çene çizginizin sonuna, kulağınızın hemen altına yerleştirin. Çenenizin uzunluğunu bulmak için bu sayıyı 2 ile çarpın.
 • Toplam Uzunluk: Saç çizginizin ortasından çenenizin ucuna kadar olan uzunluğu ölçün.

Artık tüm ölçülerinize sahip olduğunuza göre, yüz şeklinizi belirlemek için sayıları karşılaştırmanız yeterli!

Adım 2- Yüz Şeklinizi Bulun

 • Yuvarlak: Yüz uzunluğunuz ve elmacık kemikleriniz alnınız ve çene çizginizden daha büyükse yuvarlak yüz şekline sahipsiniz. Bu yüz şekline sahip kişiler de daha yumuşak ve yuvarlak çene hatlarına sahiptir.
 • Kare: Keskin bir çene hattınız varsa ve tüm ölçüleriniz kabaca aynıysa kare yüz şekline sahipsiniz demektir.
 • Dikdörtgen: Yüz uzunluğunuz yüzünüzün diğer tüm boyutlarından daha uzunsa ve alnınız, elmacık kemikleriniz ve çene çizginiz kabaca aynı çizgideyse, dikdörtgen yüz şekline sahipsiniz.
 • Oval: Oval yüz şekline sahip kişilerin yüz uzunluğu elmacık kemiklerinden daha büyüktür ve hafif köşeli bir çene hattına sahiptirler.
 • Üçgen: Yüzünüz geniş bir çene çizgisinden orta boy elmacık kemiklerine ve dar bir alına doğru inceliyorsa üçgen yüz şekline sahipsiniz demektir.
 • Elmas: Elmas yüz şeklindeki insanlar en uzun yüz uzunluğuna sahiptir, bunu elmacık kemikleri, alın ve çene çizgisi azalan sırayla takip eder. Ayrıca sivri çeneleri vardır.
 • Kalp: Kalp şeklinde yüzleri olan insanlar, daha dar elmacık kemiklerine doğru sivrilen geniş bir alına ve sivri bir çene ile küçük bir çene hattına sahiptir.

Artık yüz şeklinizi belirlediğinize göre, onunla mükemmel uyum sağlayacak saç modellerine bir göz atalım!

Yuvarlak Yüz Şekli İçin Saç Modelleri

1. Dağınık Yan Balık Kuyruğu Örgüsü

2. Shaggy Yarım Kabarık

3. Sahte Mohawk

4. Basit Düz Saç Ve Kafa Bandı

5. Şık At Kuyruğu

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu