Teknoloji

Video Düzenlemek İçin Kurgucu Olmanıza Gerek Yok! İşte Kolayca Kullanabileceğiniz Video Düzenleme Uygulamaları…

Sosyal medyada aktif olmak ve sevdiklerimizde güzel olan her anımızı paylaşmak isteriz. Tüm bunları yaparken profesyonel gözükmekte bir diğer amacımızdır. Videolarımızı sosyal medya hesaplarımızdan paylaşmadan önce süzgüden geçirmek ve düzenlemek gerekir. Bugün sizlerle videolarınızı düzenlemek için kullanabileceğiniz en iyi video düzenleme uygulamaları paylaşacağız.

Video düzenlemek gözümüze ne kadar zor gelse de bu uygulamaların karışıklığından kaynaklanır. Bu nedenle genelde video düzenleme işlerimizi bir kurgucuya yaptırmak isteriz. Güzelliğin Peşinde olarak şimdi sizlerle paylaşacağımız video düzenleme uygulamaları ile artık videolarınız hem dilediğiniz düzence hem de olağan üstü profesyonellikte görünecek. O halde hazırsanız başlayalım. İşte 2022 en iyi video düzenleme uygulamaları…

1-EaseUS Video Editor

En iyi video düzenleme uygulamaları dalında en çok tercih edilen EaseUS Video Editör uygulamasını sizlerle tanıştırmak istedik. Kullanımı kolaylaştıran ara yüzü ile videolarınızın oldukça profesyonel gözükmesini sağlayacak olan bu uygulamayı ömür boyu kullanabilirsiniz.

2-Openshot

Gelelim tamamen ücretsiz olan Openshot uygulamasına. Videolarınız üzerinde harikalar yaratmak hem de bunu ücretsiz bir şekilde yapmak istiyorsanız Openshot tam da sizlere göre. En iyi video düzenleme uygulamaları arasında en çok tercih edilen Openshot kurgudan tam olarak anlamayanların bile kullanabileceği kolaylıkta bir ara yüze sahip. Hem yazılar ekleyebileceğiniz hem de videolarınızı kolaylıkla düzenleyebileceğiniz bu uygulama içeriklerinizin keyifli hale gelmesini sağlayacak.

3-VSDC

Standart sürümü ücretsiz olan ve sadece Windows işletmelerde kullanılabilen VSDC uygulaması bilgisayarı Windows sürüm olan herkes için inanılmaz özellikleri olan bir video düzenleme uygulaması. Dilerseniz küçük bir ücret karşılığı Pro sürümünü de kullanabileceğiniz bu video düzenleme uygulaması ile videolarınızı kolaylıkla düzenleyebilirsiniz. Bu uygulamanın en çok sevilen yanı ise renk paleti.

4-Movie Maker 10

Üstte tanıtmış olduğumuz VSCD uygulaması gibi Windows işletim sistemine uygun olan Movie Maker 10 video düzenleme uygulaması da en çok tercih edilen video uygulamaları arasında yer alıyor. Videolarınızın profesyonel bir şekilde düzenlenmesinde aracı olan Movie Maker 10 video geçişi, renk düzenleme, başlık ekleme gibi pek çok özelliği de kullanıcılarına sunuyor.

5-LightWorks

Tüm bilgisayarlarda kullanılabilen LightWorks uygulaması da standart sürümü ile ücretsiz kullanılabilen uygulamalar arasında yer alıyor. Oldukça anlaşılır ve kullanımı kolay olan bu uygulama hem yeni başlayanlar hem de videolarını profesyonel bir şekilde düzenlemek isteyenler için oldukça mükemmel bir uygulama. Aynı zamanda video formatı da dönüştürmeye yardımcı olan bu uygulama oldukça kullanışlı diyebiliriz.

6-ShotCut

Oldukça kapsamlı ses ayarları yapılabilen bu video düzenleme uygulaması da tüm sürümlerde ücretsiz şekilde kullanılabilen uygulamalar arasında yer alıyor. Videolarınıza müzik ekleme işlemi yapmak istiyorsanız bu uygulamayı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Dilan Perin fotoğrafı

Dilan Perin

Akdeniz Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu. Kariyerini İstanbul’da Dijital Pazarlama ve E-ticaret alanında devam ettiriyor. Kuaförümden, Ventoso, Bonobella ve Güzelliğin Peşinde sayfalarının pazarlama çalışmalarını yönetiyor. Hobi olarak blog yazıları yazmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu