Psikoloji

Ne Yazık Ki Sona Geldiniz! İlişkinizin Bittiğini Gösteren Sinyaller

İlişkinin uzun ya da kısa olmasının hiçbir önemi yok. Ayrılık her zaman acı vericidir. Öyle ki ilişkiniz amacını yitirmişse bitirmek her iki taraf için de alınabilecek en doğru karar olacaktır. Elbette fiziksel ve duygusal anlamda kendinizi kötü hissedebilirsiniz. Ancak endişe etmeyin bunların hepsi geçecek! Zaten sizin değerinizi bilmeyen biriyle bir ömür geçmez. Peki ilişkinizin sona yaklaştığını nasıl anlarsınız? Bitmiş ilişki nasıl belli olur? İşte ilişkinizin bittiğini gösteren  en önemli sinyaller…

Tükenen Tutku

Her ilişkinin kendisine göre bir dinamiği ve iletişim sistemi bulunuyor. Kimi duygusal yollarla kimi deneysel olarak kimi anlayarak kimi cinsellikle ve kimi de eğlenerek partneri ile anlaşabiliyor. Tutku her ne kadar romantik ilişkilerde olmazsa olmaz değilse de önemlidir. Cinsel kimya eksikliği ya da seks ile alakalı konularda anlaşmazlıklar ilişkilerde problem yaratıyor.

Sönmüş Cinsel Arzular

Partneriniz size eskisi kadar çekici gelmiyorsa, kendinizi başka insanlarla fantezi kurarken buluyorsanız, ihtiyaçlarınızı partnerinizden gizleme ihtiyacı hissediyorsanız veya kendi hislerinizden ve partneriniz de kendi hislerinden bahsetmişse, bu durumu düzeltmek adına hamle yapmış ancak cinsel kimyanız alevlenmediyse ne yazık ki sona ramak kalmış demektir.

Yitirilen Heyecan

Partnerinizi ilk günkü gibi gördüğünüzde heyecanlanmıyorsanız, onunla bir şeyler paylaşmak, plan yapmak ya da herhangi bir aktivitede bulunmak sizi sıkıyor ve anlam ifade etmiyorsa, ilişkinizin yakında biteceğini üzülerek söylüyoruz.

Saklanan Sırlar

Partnerinizden çok büyük sırlar saklamaya başladıysanız ilişkinizin sonunu ne yazık ki kendiniz hazırlıyorsunuz demektir. Söz konusu sırlar bağımlılık, ilişki, işten atılma, para sıkıntısı ya da kendine zarar verme arzusu olabilir. Tüm bunlar önemli konular olduğundan partnerizin de bilmesi gerekiyor.

Partnerinizin Sizi Utandırması

Partneriniz sizi utandıracak hareketlerde bulunduysa da ilişkiniz ne yazık ki sağlıklı ilerlemiyor demektir. Mesela ailenizin ya da arkadaşlarınızın yanında sarhoş olup hoş olmayacak cümleler söylüyorsa utanmanız kaçınılmaz. Siz varken başka insanlarla flört ediyorsa bu çok daha ciddi bir problem. Bu nedenle birbirinizi anlamadığınız desteklemediğiniz ilişkilerde olmaktan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu