Psikoloji

İlişkinizin Kötüye Gittiğini Gösteren 7 İşaret ile Geldik! Pür Dikkat Kesilelim!

Aşk…Aşk konusunda sizlere çok yardımcı olamayız fakat ilişkinizin kötüye gittiği şeyleri göz önüne sererek hem ilişkinizi hem de kendinizi sorgulamanızı sağlayabiliriz. Sizler de içten içe ‘’İlişkim nasıl acaba?’’ şeklinde sorular soruyor ya da zaman zaman tereddüte düşüyorsanız bu yazımız tam da sizlere göre. İşte ilişkilerin kötüye gittiğini gösteren 7 işaret…

İlişkiler iki kişi arasında karşılıklı duyguların ve saygının sağlanarak yürüdüğü bir şeydir. Ne yazık ki bazı zamanlarda inişler çıkışlar yaşanabilir. İlişkinin sağlıklı ilerlemesi oldukça önemlidir. Peki ilişkimizin sağlıklı olup olmadığını nasıl anlarız. Güzelliğin Peşinde olarak sizler için ilişkinizin nasıl gittiğini anlamanızı sağlayan bazı işaretlere bu yazımızda yer verdik. O zaman daha da meraklanmadan geçelim.

1-Cinsel Hayatınız İlişkinin En Önemli Noktası

İlişkinizde cinsellik varsa ve sadece cinsellik için bir araya geliyorsanız bu karşılıklı ilişkinizin kötüye gittiğini götürür. Cinsellik sadece iki bedenin değil aynı zamanda iki ruhunda buluşması anlamına gelir. Bu buluşma sadece fiziksel anlamda yapılıyor, bunun için bir araya geliyorsanız ilişkinizi durup sorgulamanız gerekmektedir. Bunun dışında düzenli cinsel hayatınızın olduğu bir ilişkide cinsellik bitme noktasına geldiyse bu da kişilerin birbirinden uzaklaştığına dair bir işarettir.

2-Birbirinize Anlatacak Bir Şey Bulamıyor musunuz?

İki bireyin sağlıklı bir ilişkisi olması için önce yakın birer arkadaş olmaları gereklidir. Arkadaşlar birbirleriyle nasıl her şeyi konuşur ve eleştirirse ikili ilişkide de bu şekildedir. Bir aradayken sadece telefona gömülüyor ya da sürekli birbirinizden ayrı şeylerle ilgileniyorsanız bu ikinizin konuşacak şeyler bulamadığı anlamına gelir. Bu zamanla sıkılmanıza ve artık sohbet edeceğiniz birini istemenize neden olur. İletişimsizlik ilişkilerin en büyük sorunlarından biridir. Bu sorun yine sağlıklı bir iletişim kurarak ortadan kaldırılabilir.

3-Yan Yana ama Yalnız

Dışarıda, evde ya da sosyalleşirken herhangi bir alanda partnerinizle eğlenemiyor, konuşamıyor ve ortak şeyleri paylaşamıyorsanız ilişkiniz ne yazık ki kötüye gidiyor demektir. Yan yanayken yalnız hissediyor ya da karşı tarafında öyle hissetmesine neden oluyorsanız yolunda gitmeyen şeyler olduğundan emin olun. Sağlıklı ilişkilerde gözlemlenen en büyük şey doyulmayan sohbetler ve çift kişilik aktivitelerdir. Bunu karşı tarafla paylaşarak ilişkinize yeni bir yol kazandırabilirsiniz.

4-İçerden Uzaklaşmak ve Dışarı Yakınlaşmak

İlişkilerin bitme noktasına gelmesini ya da bitmesini sağlayan en büyük şeylerden birisi de kişilerin birbirinden uzaklaşarak dışa çekilmesidir. Birbirinizin istek ve ihtiyaçlarını önemsemezken dışarıdaki insanların işlerine daha hızlı yetişmeniz ve daha çok önemsemeniz ikinizi de zamanla soğutacak nedenlerden birisidir.

5-Tepkisiz Kalmak

Tüm sorunların büyüdüğü, birbirinizden uzaklaştığınızı hissettiğiniz o dönemde hiçbir şey yapmayarak tüm bu kötü durumlara kayıtsız kalmak aranıza daha büyük mesafelerin girmesini ve duygusal olarak uzaklaşmayı da beraberinde getirecektir. İlişkilerde en büyük öneri iki tarafında sorunları çok da soğumadan konuşarak halletmesidir. Hiçbir şey yapmadan olayları varacağı noktaya bırakmak ikili ilişkileri bitirmekten başka işe yaramaz.

6-Tek Kişilik Hayaller

Hayatınıza dair planları ve hayalleri kurarken partnerinizin olmadığı bir yaşam görebiliyorsanız bu da ilişkinizin kötüye gittiğini gösteren en büyük işaretlerden biridir. Partnerinizin olmadığı bir hayatı hayal etmek zamanla partnerinizin olmamasına da neden olacaktır.

7-Dinlememek ve Dinlenmemek

İletişim bir ilişkinin temelidir. Karşı tarafla iletişim kurarken dinlenmemek ya da dinlememek gibi hareketler zamanla birbirinize anlatmamaya başlamakla sonuçlanır. Sorunların anlatılmadığı, dinlenmediği, konuşulmadığı bir ilişki ise toksikleşmeye başlayacaktır.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu