Teknoloji

İnstagram Story İzlenmelerinizi Arttıracak 6 İpucuyla Geldik!

Yediden yetmişe hepimizin bugün kullanıcısı olduğu İnstagram story izlenmeleri açısından çok konuşuluyor. Story izlenmelerini nasıl arttıracağını bilmeyen kullanıcılar için hazırladığımız bu yazımızda izlenmelerinizi katlayacak ipuçları ile geldik. Peki İnstagram story izlenmeleri nasıl arttırılır? İşte İnstagram story izlenmelerini arttıracak 6 ipucu…

Sevdiklerimizle en mutlu anlarımızı paylaştığımız İnsatgram’da story izlenmeleri kullanıcıların en çok şikayet ettiği nokta olmuştur. Gönderiler ne kadar beğenilirse beğenilsin konu story izlenmeleri olunca durum değişmektedir. Storyler gönderilerimiz gibi keşfete düşmediği için izleyici sayısı da az olmaktadır. Peki İnstagram story izlenmelerimizi nasıl arttırırız? Sizlerde İnstagram storylerinizin daha fazla kullanıcı tarafından görünmesini istiyorsanız Güzelliğin peşinde olarak vereceğimiz 6 ipucunu kesinlikle denemelisiniz. O halde geçelim…

Hayatınızın Sahne Arkasını Paylaşmayı İhmal Etmeyin!

İnstagram storylerinizin izlenmesini arttırmanın en temel yollarından birisi de hayatınızın sahne arkasını paylaşmaktır. Peki hayatınızın sahne arkasını paylaşmak ne anlama gelir. Bunu şu şekilde açıklayabilir;

Hayatımızın sahne arkası günlük hayatımızda kameralara verdiğimiz pozlardan çok anlık gerçekleştirdiğimiz rutinlerimizdir. Sosyal medya kullanıcılarının görmeyi en çok sevdiği şeylerden birisi de hayat telaşıdır. Kullanıcılar çoğu zaman gerçek hayattan alıntıların paylaşılmasını istemekte ve o yaşanan telaşın, koşuşturmanın bir parçası olmaya çalışmaktadırlar. Takipçilerinizle hayatınızın sahne arkasını bol bol paylaşmalı ve onlara günlük rutinlerinizden gerçek parçalar vermelisiniz.

Kendinizi Göstermekten ve Konuşmaktan Çekinmeyin!

İnstagram storylerinizin çok izlenmesini istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da bol bol konuşmaktadır. İzleyicilerin görselliğin dışındaki şeylere de önem verir. Özellikle düşüncelerinizi, giyim ya da yaşam tarzınızla ilgili detayları paylaşırken kameraya bakarak konuşmak onlarla aranızda bir bağ kurulmasını sağlayacaktır. Kendinizi göstermekten, doğal ve samimi anlarınızı sergileyerek konuşmaktan çekinmeyin. Bu şekilde story izlenme oranlarınızı daha da yükseğe taşıyabilirsiniz.

Sticker Özelliklerini Bol Bol Kullanın!

İnstagram’ın bizlere sunmuş olduğu alternatiflerden yararlanmak bu noktadaki en önemli detaylardan birisidir. İnstagram’ın sticker ya da anket gibi özellikleri story izlenmelerinizin artması yönünde uyarlanmış özellikler arasında yer almaktadır. Takipçilerinizin özellikle de aktifliğini test etmek için bol bol anket kullanabilirsiniz. Sorduğunuz sorulara ya da anketlerinize cevap gelmese bile bunu tekrarlamaya devam edin.

Çok ya da Az Değil! Ortası…

Story paylaşımlarının nasıl olduğu kadar ne kadar olduğu da büyük önem taşımaktadır. Story paylaşımlarınızın çok olması takipçi kitlenizi bir süre sonra yıldıracak ve bu durum da sessize alınmanıza ya da kullanıcıların sizleri takipten çıkmasına neden olacaktır. Az story atmak da çok story atmak kadar risklidir. Az story atmak, kullanıcıların sizi unutması için verilen bir izindir. Bu nedenle story sayınızı iyi ayarlamalı, az ya da çok story paylaşımında bulunmamalısınız.

Gönderilerinizi Story’e Eklerken Dikkat!

Kendi İnstagram hesabınızdan yaptığınız paylaşımların duyurusunu İnstagram story’den yaparken sıradan ve banel olmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Dümdüz paylaşılan gönderi duyuları kullanıcıların çoğu zaman ilgisini çekmez. Şarkı, sticker, süsleme, etiketleme gibi İnstagram’ın sizlere sunmuş olduğu özelliklerden yararlanabilir ve bu şekilde story izlenme sayınızı arttırabilirsiniz.

Dilan Perin fotoğrafı

Dilan Perin

Akdeniz Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu. Kariyerini İstanbul’da Dijital Pazarlama ve E-ticaret alanında devam ettiriyor. Kuaförümden, Ventoso, Bonobella ve Güzelliğin Peşinde sayfalarının pazarlama çalışmalarını yönetiyor. Hobi olarak blog yazıları yazmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu