Teknoloji

İnstagram’da Yeni Özellik Alarmı! Ürün Etiketleme Herkese Açılıyor!

Milyonlarca kişinin kullandığı İnstagram son döneme yaptığı güncellemelerle gelmeye devam ediyor. En bilindik sosyal medya platformlarından birisi olan İnstagram’da kullanıcıları oldukça sevindiren yeni bir özellik paylaşımı devreye girdi. Art arda gelen özelliklerin yanı sıra en çok ürün etiketleme olarak bilinen özellik kullanıcıların sevinmesine neden oldu. Peki İnstagram’a yeni gelen ürün etiketleme özelliği ne zaman devreye girecek? ürün etiketleme ne işe yarayacak?

Geçmiş dönemlere baktığımızda ilk başlarda sadece sosyalleşmek ve sevdiklerimizle paylaşımlar yapmamızı sağlayan instagram’ın amacı son dönemlerde daha da ticarileşti. Profesyonel içerik üretici olarak bildiğimiz influencerların yanı sıra İnstagram butikleri de oldukça ön plana çıktı.

Tüm bu değişim ve gelişimlerin yanında instagram yeni özellikler üretmeye ve kullanıcılarını etkilemeye devam ediyor. Yediden yetmişe pek çok kişinin kullandığı instagram’a son olarak yaş uygulaması gelmişti. Belli bir yaşın altındaki kişiler doğum tarihi onayı yapmak zorunda kaldı. bu da kullanıcı sayısının azalırken çocukların İnstagram ortamından uzak kalmasını sağladı.

Tüm bu özelliklerinden sonra şimdi de ürün etiketleme özelliğini kullanıcılar ile paylaşan İnstagram da artık herkes bir şeyler satabilecek. Geçmişte ürün etiketleme sadece mağaza özelliğinde yer alırken şimdi sıradan profillerde ürün satışı yapabilecek. Bu noktada kullanıcıların tek yapması gereken normal fotoğraf yükler gibi ürünün fotoğrafını yüklemek olacak. Hemen sonrasında ekrana gelen ürün etiketleme kısmında ürünle ilgili fiyat bilgisi vb. yer alacak.

Açelya

Editör

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu