GüzellikSaç Bakımı

İşlem Görmüş Sarı Saçlara Nasıl Bakım Yapılır?

Doğuştan sarı saça sahip olanlar gerçekten de çok şanslı hissetmekte haklılar. Çünkü göz alıcılığı arttıran sarı saçın herhangi bir ortamda dikkat çekmeme olasılığı yok. Çoğu kadın da sarının istediği tonunu yakalayabilmek için kuaförlere fazlasıyla para ödüyor. Bu bağımlılık kolay kolay bırakılamıyor maalesef ki. Sarı saçın güzellikleri saymakla bitmez elbette ancak bir o kadar da zorluğa sahip. Eğer saçınızı sarıya boyatmayı düşünüyorsanız ya da çoktan boyattıysanız asla bakımınızı ihmal etmemeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Cansız ve bakımsız görünen sarı saçlarla eminiz ki siz de dolaşmayı istemezsiniz. Doğru bakım ürünlerini tercih ederek sarı saçlarınızı her zaman kuaförden çıktığınız hali gibi kullanabilirsiniz. Haydi gelin saçlarınızı yumuşacık yapacak ve güneş gibi parlatacak etkili ürünleri birlikte inceleyelim.

Mor Şampuan Kullanın

Mor şampuan sarı saçlı her kadının kullanması gereken ürünlerin başında geliyor. “Saçlarım turunculaşıyor” ya da “Sarı tonlarım hep aynı kalsın” diyorsanız banyonuzda mor şampuana yer açmanız gerekecek. Haftada iki kere kullanmanız yeterli olacaktır. Daha fazlasına lüzum yok, biliyorsunuz ki her şeyin fazlası zarar.

Şampuanınızı Değiştirin

Saçlarınızın doğal yapısını korumak için kurumayı önleyen tuzsuz ve sülfatsız şampuanlar kullanabilirsiniz. Kimyasal içerikli şampuanları hayatınızdan çıkarmanız size çok iyi gelecek.

Saç Bakım Yağları

Sarı saçın daima ışıl ışıl görünmesi gerekir. Bu yağlar da saçlarınızın nemli ve parlak görünmesi için çok doğru ürünlerdir. Güneş gibi parlamak istiyorum diyorsanız bu saç bakım yağları tam size göre olabilir.

Bitkisel Yağlar

Duş ya da duş sonrasında kullanılması önerilen organik yağların pek çok çeşidi ve işlevi var. Bu yağlar ile birlikte evde kendi bakımınızı yapabilirsiniz. Hele bir de sarı saçlı iseniz mutlaka bu yağlara ihtiyacınız var demektir.

Serumlar

Serumları temiz ve nemli saçlarınıza kullanmanız önerilir. Serumlar, işlem görmüş saçları onarır ve saç derisini güçlendirir. Bakımınıza serumu dahil ettiğinizde farkı göreceksiniz.

Saç Spreyleri

Saçlarımızın kırılması elbette ki hepimizin korkulu rüyası… Sarışınların ise saçlarını tararken daha dikkatli ve hassas olması gerekiyor. Bu yüzden de saçlarınızı kırmadan açabilecek saç spreyleri kullanmanız büyük önem taşıyor.

Keratin Bakımı

Sarı saçlıların boyadan sonra keratin bakım yaptırması şart. Yıpranmış saçların toparlanmasında etkili keratin bakım setlerini haftalık rutininize etkilemenizde fayda var. Boyarı saçların keratin içeren ürünlere fazlasıyla ihtiyacı var.

Saç Bakım Kremleri

İşlem gören saçlar kuruduğu için mutlaka neme ihtiyaç duymakta. Bu ihtiyacınızı ise saç bakım kremleri karşılıyor. Özellikle boyalı saçlar için üretilen kremleri önceliğinize almalısınız. Ancak bu şekilde yumuşacık saçlara ulaşabilirsiniz.

Saç Köpükleri

Sarı saçları sürekli olarak düzleştirmek veya ısıya maruz bırakmak çok zararlıdır. Doğal ve şekilli bir görüntü ise size yeterli olacaktır. Bunun için ise saç köpükleri kullanabilirsiniz. Saç köpükleri banyodan sonra saçlarınıza zarar vermeden şekillendirme sağlar. Üstelik çok da güzel koktukları için alışkanlık edinmenize yardımcı olabilir.

Saç Maskeleri

Saçlarınızın dış ortamdan zarar görmemesi için haftada 1 defa saç maskesi uygulamanız gerekir. Maskeleri kullanımına göre duş öncesinde ya da duşta kullanabilirsiniz. Canlı kalmasını istediğiniz saçlarınızın bakım sürecini maskeler ile destekleyebilirsiniz.

Renklendiriciler

Mor şampuanı düzenli olarak kullandınız ancak istediğiniz verimi alamadınız. İşte bu zamanlarda renklendirici kullanabilirsiniz. Bu ürünler saçınıza istediğiniz sarı tonunu verebilir.

Kuru Şampuan

Saçlarınızı yıkayamadığınız durumlarda kuru şampuanlar size büyük bir kolaylık sağlayabilir. Kuru şampuanlar sarı saçlıların kullandıkları favori ürünler arasında yer alıyor. E-ticaret sitelerinde ise en çok tercih edilen ürünler arasında kuru şampuan yer alıyor.

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu