Seyahat

2022 İstanbul Kamp Alanları! İşte İstanbul Ücretli-Ücretsiz Kamp Alanları…

Güzelliğin Peşinde olarak İstanbul rehberliğinizi üstlenmemize ne dersiniz? Yaz aylarının gelmesiyle birlikte hem uygun fiyatlı hem de bol manzaralı bir tatil yapmak isteyenler şimdiden kamp alanları araştırmasına başladı. Peki İstanbul ücretli-ücretsiz kamp alanları nerelerde?

2022 yazına yavaş yavaş giriş yaparken binlerce İstanbul’lu şimdiden İstanbul’un güzelliklerini keşfe çıkmaya hazırlanıyor. Sizlerde oteller yerine kamp alanlarını tercih edenlerdenseniz, bu yaz da denize bir adım uzakta konaklamak istiyorsanız doğru yerdesiniz. İstanbul’da yer alan en iyi kamp alanlarına kısa bir tura çıkmaya ne dersiniz? İşte 2022 İstanbul kamp alanları…

Kumköy Kilyos Kamp Alanı

Screenshot 31

İstanbul’un Karadeniz kıyısında Sarıyer ilçesine bağlı olan Kumköy Kilyos güzellikleriyle en çok sevdiğimiz kamp alanlarından birisi oldu. Ücretsiz kamp kurabileceğiniz, dilerseniz günübirlik denize girip güneşlenmeye gideceğiniz kilyos kamp alanında duş, tuvalet gibi imkanlardan yararlanmak isterseniz hemen yakındaki halk plajına gidebilirsiniz.

Balaban Gölü (Duru Göl) Kamp Alanı

Screenshot 32

İstanbul’un Arnavutköy sınırlarında yer alan Balaban Gölü bir diğer adıyla Duru Göl olarak da bilinmektedir. Bu eşsiz gölün yanında çadır kurmak! hayali bile güzel değil mi? Yeşil ve mavinin buluştuğu noktada kamp kurabilir, hafta sonu bol oksijenle iç içe olabilirsiniz. Balaban Gölünde kamp yapmak ücretsiz fakat duş, tuvalet gibi alanlar ne yazık ki bulunmuyor.

Sazlı Bosna Gölü Kamp Alanı

Screenshot 33

Yine Arnavutköy sınırları içerisinde yer alan bir başka doğa harikası ile tanışmaya ne dersiniz? Şehrin kalabalıklığı, stresi ve yoğunluğundan kaçıp bir kaç gün kafa dinlemek isteyenler için birebir kamp alanı. Burada balık tutan pek çok kişinin yanı sıra gölde yüzen kişiler de görebilirsiniz. Kamp alanı ücretsiz fakat tuvalet ve duş olanakları da bulunmuyor.

Darlık Barajı Kamp Alanı

Screenshot 34

Şile sınırları arasında yer alan, mavinin yeşille buluştuğu Darlık barajı kamp severlerinin en uğrak noktası. Şehir gürültüsünden oldukça uzak olan bu alanda çadır kurabilir ve doğayla iç içe uzun bir zaman geçirebilirsiniz. Kamp kurmak ücretsiz fakat burada da duş, tuvalet gibi alanlar ne yazık ki bulunmuyor.

Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

Screenshot 35

Pek çok İstanbullunun bile bilmediği bu doğa harikası muhteşem yer kamp kurulabilecek en güzel yerlerden bir tanesi. Koca deresi yanında yer alan Hacıllı Şelalesi hafta sonu muhteşem bir ev sahipliği yapabilir. Ücretsiz olan bu kamp alanında tuvalet ve duş imkanı bulunuyor.

Açelya

Editör

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu