Teknoloji

İşte Instagram’ın Yeni Gelen 7 Benzersiz Mesajlaşma Özellikleri

Instagram, kullanıcılarını eğlendirmek için her zaman yeni ve heyecan verici özellikler ekliyor.

Mesajlaşma, Reel’lar, algoritmalar, gönderiler ve ayarlarda her zaman değişiklikler meydana geliyor fakat en son güncelleme mesajlaşma ile ilgilidir.

Uygulama, Mart 2022’de yedi yeni mesajlaşma özelliği ekleyen ilginç bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ise Nisan ayları başında belirli hesaplara eklenmeye başladı.

Instagram’da 7 Mesajlaşma Özelliği

Toplamda yedi yeni mesajlaşma özelliği var…

  • Gezinirken yanıtla: Bu özellik, gelen kutunuza gitmeden bir iletiyi yanıtlamanıza olanak tanır; bu, özet akışınızda gezinirken anında yanıt verebileceğiniz anlamına gelir.
  • Arkadaşlarınıza hızla gönderin:  Artık, paylaş düğmesine dokunup basılı tutarak gönderileri arkadaşlarınızla daha zahmetsizce paylaşabilirsiniz.
  • Kimin çevrimiçi olduğunu görün: Gelen kutunuzun üst kısmında, o anda kimlerin çevrimiçi ve ücretsiz sohbet ettiğini görebilirsiniz.
  • Çalın, duraklatın ve yeniden çalın:  Apple Music, Amazon Music ve Spotify ile yeni entegrasyonlar, artık bir şarkının 30 saniyelik önizlemesini arkadaşlarınızla bir DM’de paylaşabileceğiniz anlamına geliyor.
  • Mesajları sessizce gönderin:  Artık mesajınıza “@silent” ekleyerek arkadaşlarınızı bilgilendirmeden de mesaj gönderebilirsiniz.
  • Lo-fi’de tutun:  Yeni lo-fi sohbet teması, sohbet arka planınızı bir şehir silüetinin ve kedinin rahatlatıcı bir resmiyle değiştirmenize olanak tanır.
  • Ekibinizle bir anket oluşturun: Yeni güncelleme, grup sohbeti içinde anket oluşturmanıza da olanak tanır.

Instagram CEO’su Güncellemeleri Duyurdu

31 Mart’ta Instagram CEO’su Adam Mosseri, uygulamanın en son güncellemesiyle çeşitli yeni mesajlaşma özelliklerini duyurmak için Twitter’da paylaşım yaptı.

“Yılın başında mesajlaşmanın Instagram’ın geleceği için ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştim. Bu yüzden bugün, bilmediğiniz birkaç gizli mücevherden, yeni mesajlaşma özelliklerinden bahsetmek istedim” dedi.

Instagram ayrıca şunları söyledikleri bir blog gönderisinde yeni özellikleri açıkladı:

“Bugün yedi yeni mesajlaşma özelliği sunuyoruz. Geçen yılın sonunda duyurduğumuz gibi, en yakın arkadaşlarınızla daha sorunsuz ve eğlenceli bir şekilde bağlantı kurmanıza yardımcı olmak için Instagram’da mesajlaşmaya daha fazla yatırım yapıyoruz.”

Sosyal medya sitesi, “Bu duyuru, en yakın arkadaşlarınızla bağlantı kurma ve paylaşma şeklinizi iyileştirmeye yönelik devam eden çalışmalarımızın bir parçası” diye devam etti.

Açelya fotoğrafı

Açelya

Editör

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu