Psikoloji

Kadınları Uzaklaştıran Erkek Davranışları

İkili ilişkilerde sergilenen bazı tavırlar, partnerizin sizden uzaklaşmasına neden olabilir. Öyle ki kadınlar, erkeklerle bir beraberlik kurmak için bazı davranışlara çok dikkat ediyor. Hatta bazı durumlarda ne kadar çok severlerse sevsinler, hoşlarına gitmeyen davranışlar söz konusu olduğunda terk etme eğilimine dahi girebilmektedirler. Peki kadınları uzaklaştıran erkek davranışları nelerdir? Merak edenler için işte kadınları soğutan davranışlar…

Sürekli Maddiyattan Söz Etmek

Erkeklerin sürekli kazandığı para ve işiyle övünmesi, kadınlara ilk etapta çekici gelse de ilerleyen süreç içerisinde itici bir hal alıyor. Bilindiği gibi erkekler kadınları etkilemek için maddi varlıklarını kullanırlar. Fakat bu çok yanlış bir tutumdur. Çünkü bu tür bir tavır sergilemek kadınlar tarafından erkeğin olgunlaşmamış olduğunun düşünülmesine sebebiyet vermektedir.

İlgisizlik

Kadınlar için ilgi olmazsa olmazdır. Elbette ki her kadının beklediği ilgi miktarı ve ilgiyi belli etme tekniği farklılık gösterir. Bazı kadınlar her an partnerleri ile iletişim halinde olmak isterken bazı kadınlar ise yalnızca karşı tarafın kendisini dikkatle dinlemesini istiyor. Bu nedenle başlarda erkeklerin kadınları etkilemek adına gösterdiği yoğun ilginin zamanla azalması da kadınları erkeklerden uzaklaştıran faktörler arasında yerini almaktadır.

Bakımsızlık

Her kadın bakımlı erkek sever. Erkeklerin çok içki tüketmesi ve çok fazla miktarda sigara içmesi dayanılmaz bir koku oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Hijyen konusuna önem göstermeyen erkekler kadınları ciddi anlamda rahatsız eder. Bu da zamanla temas etme isteğinin azalmasına neden olabilecektir.

Sürekli Aileden Bahsetmek

Erkeklerin sürekli olarak ailesini övmesi de kadınları soğutan etmenler arasında yerini almaktadır. Çünkü bu durum kadınların gözünde erkeklerin ailesiz varolamayacağınız ve onların ailesine tabi varlıklar olduğu yönünde olumsuz bir imaj yaratmaktadır.

Aşırı Kıskanç Tavırlar

Erkeklerin dozunda sahiplenici ve kıskanç tavırları hemen her kadının hoşuna gider. Ancak aşırı kıskanç tavırlar kadınların sosyal yaşamını, diğer ilişkilerini ve işini negatif yönde etkiliyorsa kadınların erkeklerden soğuması da kaçınılmaz olacaktır.

Kabalık

Kadınları erkeklerden soğutan bir diğer önemli neden ise kabalıktır. Kadınlar yanında sürekli küfür eden, çevresindeki insanlara kaba davranan ve şiddete eğilimi olan erkeklerden uzak durmak isterler. Her kadın centilmen, oturup kalkmasını bilen ve kendisi veya çevresindeki insanlara nazik davranan erkekle birlikte olmayı arzu etmektedir.

Cimrilik

Erkekler parası olduğu halde kadınları maddi imkanlardan yoksun bırakıyorsa kadının erkekten soğuması kaçınılmaz olacaktır. Kendisi için para harcamaya çekinmeyen ancak kadın söz konusu oldupunda parası yokmuş gibi davranan erkekler ilişkilerde eksi puan alırlar. Çünkü bu durum kadınların kendisini değersiz hissetmelerine neden olmaktadır.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu