Güzellik

Kaş Bakımı Nasıl Yapılır? İşte Sağlıklı Kaşlar İçin İpuçları…

Kaşlar yüz ifademiz için oldukça önemlidir. Kaşlarımızın sağlığı görünümümüzü yakından etkileyen en büyük faktördür. Yavaş yavaş pek çok nedenden dolayı dökülen kaşlarımızı doldurmak da zamanla daha da zarar görmesine neden olur. Peki sağlıklı kaç nasıl olmalıdır? İşte sağlıklı kaşlar için ipuçları…

Yüzümüzü, görünümümüzü hatta ve hatta miniklerimizi en çok etkileyen şey kaşlarımızdır. Bu nedenle kaş şekli oldukça önemlidir. Kaş şekline göre karakter analizi yapıldığını biliyor muydunuz? Evet, yanlış duymadınız. Sizlerde kaşlarınızla yanlış  bir imaj vermek istemiyorsanız Güzelliğin Peşinde’nin sizlere verdiği ipuçlarını takip edin.

Kaş Mumu Kullanımı Çok Önemli!

Hayal ettiğimiz kaşların epilasyonla bir ilgisi yok. Sizlerde kaşlarınızı şekillendirmek için elinden cımbızı düşürmeyenlerdenseniz bilmeniz gereken bir şey var. Kaş mumu kaşlarınızın sağlıklı bir şekilde şekillenmesini sağlayacaktır. Hem dağınık kaşlarınıza toplayıcı görüntü verebilir hem de kalıntı bırakmadan sabitleyebilirsiniz.

Kaş Nemlendirme

Yüzümüzü nemlendirdiğimi zaman kaşlarımızı hep es geçeriz. Oysa kaşlarımızın altındaki cildinde ihtiyacı olan nem vardır. Yüzünüz için uyguladığınız nemlendiriciyi kaşlarınıza uygulamayı da unutmayın. Bu kaşlarımızın pul pul görünümünü engelleyecektir.

Kaşlarınızın Şeklinde Dokunmayın!

Kaşlarımız için yaptığımız en büyük hatta sürekli şekil vermeye çalışmaktır. Başlarda evde kendi kendimize sürekli şekil vermeye çalıştığımızda zamanla daha da bozulduğunun farkına varabiliriz. Kaş şekillendirme ilk olarak her zaman profesyonellere bırakılmalıdır. Aksi halde kaşlarımızın şekli günden güne bozulacak ve bir süre sonra incelecektir.

Cımbız Kullanımı

Kaş çevrenizdeki tüyleri toplarken kullanmanız gereken cımbız oldukça önemlidir. Cımbız kullanımının önemi hem sizi gereksiz acıdan kurtarması hem de tüyleri doğru açıyla toparlamasıdır. Kaşlarınızı alırken eğik uçlu bir cımbız kullanmanız profesyoneller tarafından önerilmektedir.

Kaş Makası Kullanmayı İhmal Etmeyin

Kaşlarınıza cımbızla müdahale etmek istemiyorsanız size muhteşem bir önerimiz var. Kaşlarınız için makas kullanabilirsiniz. Kaş şekillendirmede makas kullanımı hem kaşlarınızın başarılı bir şekilde şekillenmesini hem de oldukça profesyonel görünmesini sağlayacaktır.

Kaş Kaleminden Destek Alın!

Cımbızla kaş alımı yaparken tereddüt ediyorsanız kesinlikle kaş kaleminden destek alabilirsiniz. Tarama ya da kaşınızdaki boşlukları doldurma sırasında da pudradan destek alabilirsiniz.

Açelya fotoğrafı

Açelya

Editör

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu