Güzellik

Kirpiklerimiz Neden Dökülür? Kirpik Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Uzun ve dolgun kirpikler pek çok kişinin hayali olmakla birlikte bu noktada en iyi performansı gösteren rimel arayışına gireriz. Farklı nedenlerden dolayı kaynaklanabilen kirpik dökülmesi neden olur? Güzelliğin Peşinde olarak kirpiklerinizin her zamankinden çok daha güçlü ve dolgun görünmesini sağlayacak formüllere hazır mısınız?

Kirpik özellikle de gözlerin çok daha çekici görünebilmesi noktasında büyük önem taşımaktadır. kirpiklerimizin çok daha sağlıklı görünmesi ve dolgun olması için yapabileceğimiz hem pratik hem de etkili çözümler ister misiniz? Cevabınız evet ise doğru yerdesiniz. Güzelliğin Peşinde’den güzellik sırları…

Kirpiklerimiz Neden Dökülür?

Kirpik dökülmesi nadir olsa da belli başlıklı hastalıkların belirtisi olabilmektedir. Sizlerde kirpik dökülmesi yaşıyor ve bir hastalığa sahip olabileceğinizden endişe duyuyorsanız kısa sürede bir doktor kontrolünde bulunabilirsiniz. Sağlık faktörleri dışında dökülen kirpiklerimize ise çoğu zaman ağır makyaj, makyaj temizleme konusundaki yetersizliğimiz de neden olabilmektedir. Gün içinde yaptığımız göz makyajını gün sonu çıkarmak bu noktada büyük önem taşır. Kendinize göz makyajınızı iyi çıkardığını düşündüğünüz bir makyaj temizleme suyu alabilirsiniz.

Kirpiklerimizin dökülmesinde sadece makyaj faktörü yoktur. kıl köklerimizin güçsüz olması nedeniyle de kirpik ve kaşlarımız çoğu zaman dökülebilir. Sizlerde makyajınızı temizlediğiniz halde dökülen kirpiklerinizden şikayetçi iseniz yapmanız gerekenleri hemen söylüyoruz.

Kirpik Dökülmesi Nasıl Engellenir?

Kirpiklerinizin dökülmesinden şikayetçiyseniz kendinize kıl köklerinizi sağlamlaştıran yağ ya da vitaminler alabilirsiniz. Özellikle de kirpikleriniz için kullanacağınız uzatma ve dolgunlaştırma etkisi bulunan yağların bu noktada yararı oldukça fazla olacaktır. tercih edebileceğiniz bitkisel yağlar ise şu şekilde;

-Lavanta Yağı

-Hindistan Cevizi Yağı

-Hint Yağı

-Badem Yağı

-Zeytin Yağı

Üstte sıralamış olduğumuz yağlardan herhangi biri ile akşamları makyajınızı temiledikten sonra bir pamuk yardımı ile kirpiklerinize masaj uygulayabilirsiniz. bu noktada yağı pamuğa döktükten sonra kirpiklerinize narin davranmanız gerektiğini unutmayınız.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu