Cilt Bakımı

Ağdasız, Acısız Tüylerden Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Hazır yaz aylarına giriş yapmışken kum, deniz ve güneş muhabbetleri de açılmaya başlandı. Sizlerde bu yaz günlerde yataklarınızın altından dolaplarınıza yavaş yavaş elbiselerinizi, eteklerinizi çıkarmaya başladıysanız muhteşem bir haberle geldik. Artık elbiselerinizi giymenin bedeli acıdan ve ağdadan geçmeyecek. Hem acı hissetmeden hem de az maliyetle tüylerinizden kurtulmanın yollarını söylüyoruz.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte özellikle de kadınların korkulu serüveni başladı. Kuaför salonlarında ağdaya oldukça para ödeyen kadınlar acısız ve ağdasız şekilde istenmeyen tüylerden kurtulmanın yollarını aramaya başladı. hem acı olmadan hem de ağdasız tüylerden kurtulmanın yolu var mı? demeyin! Güzelliğin Peşinde’de her şey mümkün!

Hamam Otu Tozu

Osmanlı’da kadınların tüylerden kurtulmak için sık kullandığı yöntemlerden birisi olarak bilinen Hamam otu tozu günümüzde de oldukça popüler bir hal aldı. hamam otu tozu sayesinde istenmeyen tüylerinize kısa zamanda, acısız ve oldukça az bir maliyet ile son verebileceksiniz. Aktar ve kozmetik alanlarında toz halinde satılan Hamam otu tozunu kına kıvamına gelecek şekilde su ile karıştırıyoruz. Daha sonra vücudunuzda tüylerinizi almak istediğiniz bölgeye el ile uyguluyoruz. Tüy dökücü gibi düşünebileceğimiz hamam otu tozunu 15-20 dakika beklettikten sonra elinizle masaj yaparak durulayabilirsiniz. İşte acısız pürüzsüzlük bu kadar kolay.

Karınca Yumurtası Yağı

Belki şimdiye dek aranızda karınca yumurtası yağının mucizevi etkilerini duyan olmuştur. Tıpkı lazer gibi belli süre düzenli kullanımda tüyleri bitirdiği kanıtlanan karınca yumurtası yağına yine hamam otu tozu gibi aktarlardan kolayca ulaşabilirsiniz. Oldukça ucuz olan ve bir damlasının bile etkisini görebileceğiniz karınca yumurtası yağını tüylerinizi aldıktan hemen sonra alınan bölgeye az miktarda uygulayın.

Jilet

Acısız tüy alma noktasında bilinen en yaygın çözümlerden biriside jilettir. Jilet uygulaması kolay gibi gözükse de doğru şekilde uygulama da oldukça önemlidir. Jiletle tüylerinizi almak istediğiniz bölgeye öncesinde uygulamanız gereken bir kaç detay bulunmaktadır. Öncelikle almak istediğiniz bölgeyi su ile ıslatarak sabun, köpük ya da duş jeli tarzında jilet bıçağının kolayca kayabileceği bir zemin oluşturmanız çok önemlidir. Bu şekilde jiletle tüylerinizi alabilir ve daha pürüzsüz bir çözüm yaratabilirsiniz.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu