GüzellikSaç Bakımı

Muadillerinin en iyisi iyonik saç kurutma makinesi Ventoso ile tanışın!

Duş sonrası ıslak saçları kurutmak amacıyla teknolojinin en önemli icatları arasında yer alan saç kurutma makinesi gelişen teknoloji ile birlikte büyümeye devam ediyor. Buna göre ise zaman içerisinde kırık önleyici, dalga fönlü, iyonik saç kurutma makineleri piyasalarda tanıtılmaya devam ediyor. Peki muadillerinden farklı daha işlevli saç kurutma makineleri ve özellikleri neler?

Muadillerinin en iyisi olarak bilinen Ventoso markası kısa süre içerisinde Türkiye ve Avrupa’da ki etkinliklerini arttırarak en iyi iyonik saç kurutma makinesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ventoso markasının hızlıca büyümesinin en önemli sebepleri arasında kuaför salonları da yer alıyor. Üst ve orta düzey hizmet veren kuaför salonları Ventoso saç kurutma makineleri ile müşterilerini memnun bir şekilde işletmesinden gönderirken Ventoso markası tüm Türkiye içerisinde aktif bir şekilde kullanılmaya devam ediyor.

İyonik saç kurutma makinesi nedir?

Gelişen teknoloji ile birlikte tüm dünyada kullanılmaya başlayan saç kurutma makinesi zaman içerisinde ki evrilme süreci hızla devam ediyor. Buna göre ise geleneksel saç kurutma makinesi, saçlarda ki suyun buharlaşmasını hızlandırma işlevi görüyor. Saçı kurutmak adına sıcak havayı kullanan iyonik saç kurutma makinelerinin içerisinde bol miktarda pozitif yüklü iyonlar yer almaktadır.

Pozitf yüklü iyonlar klasik saç kurutma makinelerine kıyasla saçınıza üflenen havada elektrik barındırmaktadır. Pozitif iyon dışında ki kurutma makineleri ile birlikte elektrikli sıcak hava da saçınızın daha kuru ve elektriklenmiş, kabarmış ve kıvırcık görünmesini sağlıyor. Çoğu kişinin istemeyeceği durum olarak biliniyor.

Elektrik akımı saçı yıpratırken bakımsız bir hale sokmaktadır. Bu süre içerisinde ise yukarıda belirtilen bilgilerde saçlarınızın istemediği şekilde elektriklenmiş, kuru, kabarmış ve kıvrılmış görünümden uzaklaştırmaktadır. Bu sebeple birçok kişi Türkiye’nin yerli markası Ventoso kullanmaktadır.

Neden Ventoso?

Ülke içerisinde başlattığı yenilenme sürecini Avrupa’da da hızlı bir şekilde devam ettiren Ventoso markası dikkat çekmeye devam ediyor. Neden Ventoso sorularına verilecek birçok yanıt yer alırken bunlar arasında en önemlileri aşağıda yer alıyor:

  • Daha hızlı kuruma süresi
  • Saç tellerinin daha yumuşak ve parlak olması
  • Daha az enerji
  • Uzun süreli kullanım
  • Daha düşük saç yanması

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu