ModaSanat

Kusurlu Seks Oyuncaklarından Üretilen Şey Sizi Çok Şaşırtacak!

Amerika Birleşik Devletleri’nde Rose in Good Faith adlı bir marka, Doc Johnson ile bir işbirliği yaptı.


Bu işbirliği ne üzerine mi? Kusurlu olarak üretilen seks oyuncaklarından ayakkabı üretti! Haydi gelin detaylara göz atalım.
Cinsellik elbette ki her insanın hayatı için çok önemli ve inkar edilemeyecek bir gerçek tabii ki.
İşte tam da bu sebepten cinsel birliktelik için özel olarak üretilen seks oyuncakları mevcut.

Partneri olmayan insanlar yukarıda gördüğünüz gibi seks oyuncaklarını tercih edebilmekte.
Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan bir giyim markası ise kusurlu olarak üretilen seks oyuncaklarının çöpe atılmaması için geri dönüşüme destek olacak oldukça ilginç bir proje başlattı.
Rose in Good Faith adlı bu marka, Doc Johnson ile işbirliği yaptı. Ve bu işbirliğinin sonucunda kusurlu olarak üretilen bu seks oyuncaklarından ayakkabı üretmeyi başardı.

rose in good faith ayakkabi

Bu serinin adı Plastic Soul. Bu serideki ayakkabıların yüzde 15’lik bölümü kusurlu seks oyuncakları kullanılarak üretilmekte.
Fakat yanlış anlamayın. Bu oyuncakların hiçbiri ikinci el değil. Yani bu oyuncaklar kullanılmamış. Biraz daha açmak gerekirse; piyasaya hiç sürülmemiş bu kusurlu oyuncaklar.
Ayakkabıların geri kalan yüzde 85’lik kısmında ise geri dönüşümü çok zor olan bir malzeme kullanılıyor. Bu malzeme ise petrol bazlı Eva isimli bir madde.
Aynı zamanda Rose in Good Faith isimli marka, bu gördüğünüz ayakkabıları son modaya uygun bir şekilde üretmeyi başarıyor. Örneğin bu gördüğünüz ayakkabı, ünlü marka Yeezy’nin Foam Runners modeline oldukça benzerlik gösteriyor.
Ayrıca bu ayakkabıları Merrell isimli markanın, Hydro Mock’una benzeten insanlar da yok değil. Bu sebeple Rose in Good Faith markası eleştirilerin hedefi haline geldiğini de açıkladı. Marka, olumsuz yorumlar kadar olumlu yorumlar da aldığını belirtiyor.
Rose in Good Faith markasının operasyon müdürü Chad Braverman, geri dönüşüme katkı sağlayabildikleri için mutlu olduğunu belirtti. Bununla birlikte Braverman, “Şahsen ben ayakkabıları seviyorum” cümlesini kullandı.
Braverman, çöpe gidebilecek kusurlu ürünleri değerlendirme fırsatı bulduğunu dile getirirken, bu ayakkabının çok ileri görüşlü olduğunu belirtti. Aynı zamanda cinsiyet ve cinsel kimliklere karşı da açık bir duruş sergilediğinden bahsediyor.
Rose in Good Faith markasının kurucusu David Teitelbaum, bu ayakkabıların satışının yüzde %28’lik kısmının kadınlar tarafından satın alındığını belirtti. Bunun üzerine, bu üretimle birlikte farklı bir bağlam kurduklarını söylüyor.
E tabi geldik aslında hepimizin merak ettiği soruya… Peki bu ayakkabıların fiyatı ne kadar? Hemen sizlerle paylaşalım. Rose in Good Faith markasının, kusurlu seks oyuncaklarından üretilen bu ayakkabıların bir çifti ortalama olarak 130 dolar. Yani Türk lirasıyla 2 bin 360 TL.


Sizce bu fiyat nasıl, pahalı mı yoksa ucuz mu? Peki ya siz bu ayakkabılardan satın alır mıydınız?
Yorumlarda buluşalım.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu