Psikoloji

Mutlaka İşinize Yarayacak 11 Flörtleşme Yöntemi

Flörtleşmek iki insanın en keyif aldığını dönemlerden biridir. Fakat pek de kolay bir iş değildir.

Peki ya siz flörtleşirken doğru hamleler yaptığınızdan emin misiniz? En basit yöntemden en etkili yönteme kadar her anda işinize yarayabileceğini düşündüğümüz flörtleşme yöntemlerini sizler için derledik. Haydi gelin bu yöntemlere birlikte göz atalım.

1. Aşırı samimiyetten kaçının, güler yüzlü bir şekilde selam vermek yeterli olacaktır.

En önemli şeylerden biri samimiyeti ayarlayabilmektir. İlk etapta aşırı bir samimiyet kurmanız karşınızdaki insanı korkutabilir ve maalesef ki sizden uzaklaştırabilir.

2. Konuşurken saçlarınızla oynayabilirsiniz.

Evet bunun çok klişe olduğunu biliyoruz. Fakat herkes bu yöntemi bildiği için inan çok işe yarıyor. Hızlı bir şekilde karşınızdaki insanın ilgisini bu şekilde çekebilirsiniz.

3. Diyaloğun devamlılığını sağlayacak bir sözle sohbete başlayın.

Evet bunun çok da kolay olmadığının farkındayız. Fakat gerçekten bunu başarabilirsen tamamıyla işe yaradığını göreceksin.

4. Ara ara özel kaçamaklar yapın.

Örneğin kaçamak bakışlar atmakla başlayabilirsiniz. Bu durum karşınızdaki insanın libidosunun yükselmesine de sebep olacaktır. Özellikle 3 kez bakıp bir süre bakmamayı deneyin. Etkili olduğunu göreceksiniz.

5. Çok detaya girmeyin.

Çok detaya girmeden eğlenceli ve gizemli sorular sorabilirsiniz. Ciddi ve derinliği olan sorular sormak karşınızdaki kişiyi korkutabilir ve uzaklaştırabilir. Aynı zamanda da olayı daha ciddi gösterebilir. Biraz gizem yaratın, karşınızdaki kişiyi etkilediğinizi göreceksiniz.

6. Mimiklerinizi kullanabilirsiniz.

Mimiklerimiz canımız kanımız! Mimiklerinizi kullanarak karşınızdaki kişiye küçük mesajlar gönderebilirsiniz. Tabii burada da aşırıya kaçmamak çok önem taşıyor.

7. Küçük temaslarda bulunabilirsiniz.

Burada öyle seksi temaslardan bahsetmiyoruz. Çünkü bize devamı gelmeyen temaslar gerekli. Bu karşınızdaki kişi çok heyecanlandıracak.

8. Gülün ve güldürmeye çalışın.

Gülme eylemi karşınızdaki insanı en çok etkileyen şeylerden biridir. Elbette ki fıkra anlatın demiyoruz. Fakat sohbet esnasında komik ve eğlenceli bir şeyler söyleyerek karşınızdaki insanı güldürebilirsiniz.

9. Bacaklarınızı birbirine değdirebilirsiniz.

Yeniden hatırlatıyoruz, aşırıya kaçmamanız çok önemli. Bunu küçük bir temas şeklinde yapın. Göreceksiniz, aranızdaki ateşin alevlenmesini sağlayacak.

10. Hemen karşınızdaki kişiye seni seviyorum demeyin.

How I Met Your Mother’daki Ted ve Robin’i hatırlayalım. Biliyorsunuz ki Ted ilk görüşmeden sonra hemen Robin’e seni seviyorum demişti. Bu durumun Robin’i nasıl ittiğini hep birlikte izledik. Bu durum sizin için de geçerli. Biraz sakin olun ve zaman geçmesini bekleyin. Daha sonra içinizdeki duyguları söyleyebilirsiniz. Yaşadığınız anın keyfini çıkarın.

11. İltifat edebilirsiniz.

Ah bilmiyorum kaç defa söyledim fakat bu sonuncu olacak. Lütfen aşırıya kaçmayın. Eğer aşırıya kaçarsanız ve karşınızdaki kişiye her dakika iltifat ederseniz bu ters tepebilir. Yerine iltifat etmek çok önemli. Ve bu iltifatları ara sıra etmeye özen gösterin.

Evet, geldik içeriğimizin sonuna. Peki ya sizin kullandığınız ve bizim bahsetmediğimiz flörtleşme yöntemleriniz var mı? Yorumlarda buluşalım, hep birlikte öğrenelim.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu